2.4 C
New York kenti
Cuma, Aralık 8, 2023

New York Devlet Hastanesi hemşirelerinden hak talebi

Mutlaka Oku

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Dilek Kaya – New York şehrindeki kamu hastaneleri ve belediye dairelerinde çalışan hemşireler, taleplerini iletmek için bugün Manhattan Foley Meydanı’nda toplandılar.

Fotoğraf : Dilek Kaya

Gerçekleştirilen protestoya hemşirelerin yanı sıra aileleri de destek verdi. Toplanan kalabalığa konuşmacı olarak katılan ve hemşirelere destek sözü veren; “Ulusal Eylem Ağı sivil haklar örgütünün kurucusu ve sosyal adalet aktivisti Al Sharpton, NYC Kamu Avukatı Jumaane Williams, NYC Denetçisi Brad Lander, Manhattan Belediye Başkanı Mark Levine, Brooklyn Belediye Başkanı Antonio Reynoso, Queens Belediye Başkanı Donovan Richards” da aralarında bulunuyordu.

Fotoğraf : Dilek Kaya

Özel sektör hemşireleri Ocak ayında üç gün boyunca greve gittiler ve daha güvenli personel-hasta oranlarını içeren anlaşmaları kazandılar. New York Eyaleti Hemşireler Derneği (NYSNA) aracılığıyla kamu sektörü hemşireleri aynı anlaşma için çağrıda bulundu. Yetersiz personel ile karşı karşıya olduklarına özellikle belirterek, yetkililerden konuyla ilgili gerekli adımların atılması konusunda destek istediler.

Ayrıca, özel sektörle olan ücret farkını kapatmak istediklerini dile getiren hemşireler, yeni mezun hemşireler için özel sektördeki ücretlerin 19.000 dolar daha yüksek olduğuna dikkat çekerek, bu ücret farkının kapatılmasını talep ettiler.

NYSNA, New York Eyaleti’nde 42.000’den fazla üyeyi temsil eden kayıtlı hemşireler için New York’un en büyük sendikası ve profesyonel derneği olarak biliniyor. Hemşireler, yeterli personel olmaması nedeniyle hastaların gereksinimlerini karşılayamadıklarını belirttiler ve güvenli bakım sağlayabilmek için daha iyi çalışma koşulları istediler.

Hemşirelerin greve gitme olasılığı artarken, New York hükümeti ve sağlık kurumları, hemşirelerin taleplerini karşılamak için nasıl bir çözüm bulacakları konusunda çalışmalarına devam ediyorlar.

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

- Advertisement -

Son Eklenenler