2.4 C
New York kenti
Cuma, Aralık 8, 2023

Yüzlerce Kişi, Jordan Neely’nin ölümü için “Adalet Talebiyle” New York’ta toplandı

Mutlaka Oku

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Dilek Kaya –  New York’ta Jordan Neely’nin ölümüyle ilgili adalet talepleri sürüyor. Adli tabibin ofisi, bu hafta sosyal medyada paylaşılan bir videoya dayanarak Neely’nin boğularak öldüğünü doğruladı. Protestocular, New York şehrinin sakinlerini ve Neely’yi hayal kırıklığına uğrattığını iddia ederek bir tutuklama yapılmasını ve ölümünden sorumlu kişi hakkında dava açılmasını talep ediyor.

Fotoğraf : Dilek Kaya

Cuma günkü mitingde konuşan organizatör Eugene Puryear, “Gerçek şu ki Doğu Brooklyn New York’ta genç bir Siyah adam birini öldürmekle suçlanırsa tüm gerçekleri ararken onu serbest bırakmıyorlar” dedi. “Baskıyı sürdürmenin kritik derecede önemli olduğunu düşünüyoruz. Bugün burada olmamızın nedenlerinden biri de bu.”

Fotoğraf : Dilek Kaya

Yüzlerce endişeli New Yorklu, Washington Square Park’ta sloganlar atarak, New York Belediyesinden şehrin en savunmasız insanları evsizler için daha fazla kaynak istedi.

Polis ve tanıklar, Neely’nin Pazartesi günü bir F treninde olduğunu, ileri geri dolaşarak bağırdığını söylüyorlar. Polisin söylediğine göre Neely bayılana kadar boğazını sıkan eski bir denizci de dahil olmak üzere üç kişi onu zapt etmek zorunda kaldı. Tren Broadway-Lafayette istasyonuna vardığında, yetkililer Neely’yi vefat ettiği hastaneye getirdiler.

Protestocular, polis şiddeti ve aşırı güç kullanımına karşı tepkilerini dile getirerek, Neely’nin ölümünün soruşturulması ve adaletin yerini bulması için çağrı yapıyorlar. Benzer vakaların tekrar yaşanmaması için polis reformu çağrılarına devam eden protestocular, Neely’nin ailesine ve sevenlerine de destek veriyorlar.,

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

- Advertisement -

Son Eklenenler