28.6 C
New York kenti
Cumartesi, Temmuz 13, 2024

New York’lu aktivistlerden evsizler için çağrı

Mutlaka Oku

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Dilek Kaya – New York City Hall (Belediye Binası) Parkında, New York Topluluk Aktivistlerinin ve Liderlerinin Sesi (Vocal-NY) kuruluşu, Jordan Neely’nin öldürülmesi ile ilgili adalet çağrısı yapmak ve evsizler için daha fazla destek sağlanmasına dikkat çekmek için toplandı.

1 Mayıs’ta F treninde boğularak öldürülen 30 yaşındaki Jordan Neely’i anmak ve katilinin tutuklanması için adalet çağrısı yapmak amacıyla bir araya gelen grup, aynı zamanda New York’lu evsizler için de açıklamalarda bulundu. 

VOCAL-NY kuruluşu tarafından organize edilen basın toplantısında, Direktör Jawanza James Williams basına açıklamalarda bulundu. Williams şunları belirtti ” Bugün bu basın toplantısını öncelikle öldürülen Jordan Neely adına adalet istediğimiz için yapıyoruz. Ayrıca zihinsel sağlık sorunlarıyla mücadele eden evsiz insanları kurtarmanın veya yardım etmenin tek yolu olarak onları hapsetmek olduğuna inanmadığımız için başka çareler bulunmasını umut ediyoruz. Evsizlere sunulan hapishaneye git veya gitmeme seçeneğinin, sevgi ve şefkat içermediğini ve sorunlarını çözümlemediğini yetkililerin anlamasını bekliyoruz” dedi.

Ayrıca VOCAL-NY kuruluşu sadece evsiz kalan ve öldürülen Neely’nin değil, aynı zamanda şehir verilerine göre yıl içinde ölen en az 815 diğer evsiz New Yorklu’nun yasını tutmak için de toplandığı belirtti. Bu rakamın çok yüksek olduğunu belirterek, yetkililerden acil çözümler üzerinde çalışılmasını beklediklerini söylediler.

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

- Advertisement -

Son Eklenenler