6.5 C
New York kenti
Cuma, Aralık 1, 2023

ABD’deki Türk Bilim Diasporası Türkiye için Boston’da buluşuyor

Mutlaka Oku

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – ABD’de ve Türkiye’deki bilim insanları ve akademisyenlerinin birlikte Türkiye’ye destek hedefi bulunan, Türk-Amerikan Bilim İnsanları ve Akademisyenleri Derneği’nin (TASSA) bu yılki konferansı, “TASSA 2018”, 2-3 Haziran tarihlerinde Boston Üniversitesi’nde düzenlenecek.

Boston Üniversitesi Biyomedikal Mühendislik bölümü akademisyenlerinden TASSA 2018 Konferansı Program Eş Başkanı Doç. Dr. Neşe Lortlar Ünlü’nün Turkish Journal’a yaptığı açıklamaya göre, konferans, “Ezber Bozan Fikirler ve Teknolojiler” (Disruptive Ideas and Technologies) merkezinde şekillenecek.

Mühendislik ve Fizik Bilimleri, Sağlık, Ekonomi ve Sosyal Bilimler gibi farklı alanlarda gerçekleştirilecek olan forum ve panellerde, ezber bozan fikir ve teknolojilerin akademik alanı ve endüstriyi nasıl etkilediği, tanınmış Türk-Amerikan bilim insanları tarafından tartışılacak.

500 üzerinde bilim insani, akademisyen ve çeşitli kurumlardan temsilcilerin beklendiği TASSA konferansının, ABD’de Türk bilim diasporasının gücünü gösteren bir platform olarak dikkat çekiyor.

İki yılda bir düzenlenen TASSA konferanslarında oluşturulan dinamik platformlar ve yaratıcı amaçlar doğrultusunda düzenlenen forum ve paneller, Amerikalı ve Türk bilim insanlarına ve akademisyenlerine yeni imkanlar ve ortak çalışmalar geliştirme acısından önemli fırsatlar sunuyor.

TASSA Konferansları, Türk bilim insanları ve akademisyenlerinin gücünü ve etkinliğini artırma ve birlikte Türkiye’ye destek hedefiyle öne çıkıyor.

Konferansla ilgili soru ve öneriler için iletişim emaili: [email protected]

Programla ilgili detaylı bilgileri aşağıdaki internet sayfasında bulabilirsiniz:

http://www.tassausa.org/Annual-Conferences/2018/Program

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler