3 C
New York kenti
Perşembe, Aralık 7, 2023

Dallas’taki Türkçe öğretmeni Fikriye Gökçe Amerikalı Türkleri yasa boğdu

Mutlaka Oku

DALLAS (TURKISH JOURNAL) – Reyhan Başar – ABD’nin Teksas eyaletine bağlı Dallas kentinde Amerikalı Türk çocuklarına Türkçe öğreten, bölgedeki Türk ve Amerikalıların sevilen ismi 36 yaşındaki Fikriye Gökçe hayatını kaybetti.

Dallas’ta emlak sektöründe bir firmada yönetici olarak çalışan ve aynı zamanda Kuzey Teksas Türk Amerikan Derneği’nin (Turkish American Association of Northern Texas-TURANT) organizasyonuyla Amerikalı Türk çocuklarına Türkçe öğreten Gökçe, önceki gün öğle saatlerinde aracının içinde kalp krizi sonucunda vefat etti.

Kuzey Teksas’ta topluma hizmetleriyle herkesin sevgisini kazanmış olan Fikriye öğretmen, Dallas’a 2008 yılında eğitim amacıyla gelmişti. Dallas Baptist Üniversitesi’nde MBA eğitimi alan Gökçe, 2019 yılında Victory Real Estate Group’ta işe başlamıştı.

Gökçe’nin vefatıyla ilgili bir mesaj yayınlayan Dallas’taki Türk derneği TURANT açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Biricik kardeşimiz, dünya tatlısı öğretmenimiz ve çok sevdiğimiz arkadaşımız Fikriye Gökçe, hiç beklemediğimiz bir anda, zamansızca aramızdan ayrıldı. Acımız çok derin, kaybımız çok büyük. Kuzey Texas Türk camiasında küçük büyük hepimizin sevdiği, herkesin kalbini fetheden sevgili Fikriye’mizin değerli anne ve babasına, kardeşlerine ve tüm sevenlerine baş sağlığı; merhumeye Allah’tan rahmet ve geride kalanlara sabır diliyoruz. Mekanın cennet olsun Fikriye. Seni hiç unutmayacağız! “

Fikriye öğretmeni tanıyan herkes gibi büyük üzüntü içindeki Başak Watt ise genç öğretmen için yaptığı paylaşımda duygularını şu ifadelerle dile getirdi:

“Yaşamak isteyip de, daha yaşayamayacağımız anlara ağlıyorum. 4 gündür arkandan sana gösterilen bu sevgi seline kocaman gülümsüyorum. 6 senedir hasret kaldığın ailenle böyle buluşacak olmana kahroluyorum. Seninle olan anılarımı, hislerimi 3 cümleye sığdırmak çok zor; kan bağımız yoktu, can bağımız vardı…Bu cümleleri seni yakinen tanımayan insanlar icin yazıyorum. Fikriye melek olmadı, zaten melekti ve bizim hayatlarımızdan geçti; cocuklar mı seni daha çok severdi sen mi çocukları hala emin değilim. Dallas’ta çocuğu olan, hemen hemen herkese ablalık yaptı.

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler