18.7 C
New York kenti
Çarşamba, Eylül 27, 2023

New York’un en büyük sağlık kuruluşu Norhwell Health’den Türkiye ve Suriye’ye tıbbi yardım

Mutlaka Oku

NEW YORK (TURKISH JOURNAL)- New York eyaletinin en büyük hastane zinciri Northwell Health’in Başkanı ve CEO’su Michael J. Dowling ve grup bünyesindeki Türk ve Suriye kökenli doktor ve sağlık çalışanlarıyla birlikte, Türkiye’nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür’ün de katılımıyla Long Island’ta Türkiye ve Suriye’ye yardım etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte, Türk doktorlardan ailesi Türkiye’de bulunan Northwell patoloğu Dr. Onat Akın ve Cohen Çocuk Tıp Merkezi’nde pediatrik onkolog Dr. Banu Aygün ile birlikte, ailesi Türkiye’de yaşayan Northwell Acil Sağlık Hizmetleri Merkezi’nde sağlık görevlisi olan Abit Soylu da yer aldı. Soylu kendi yakınlarının da depremden etkilendiğini bildirdi.

CEO Dowling: “Hepimiz küresel bir ailenin parçasıyız”

Northwell’in Ukrayna’daki sağlık sağlayıcılarını desteklemek için insani yardım malzemeleri göndermesinin birinci yıl dönümüne bir gün kala yapılan etkinlikte bir konuşan Northwell CEO’su Dowling bir konuşma yaptı.

CEO Dowling konuşmasında şunları söyledi:

“Hepimiz küresel bir ailenin parçasıyız ve ailenin bir kısmı ciddi sıkıntı içinde olduğunda, bir sağlık kuruluşu olarak dünyanın diğer yerlerindeki insanlar için endişelenmek zorundayız.”

New York Başkonsolosu Reyhan Özgür de yaptığı konuşmada, başta Northwell Health CEO’su Michael Dowling olmak üzere yardım kampanyasına destek olan herkese teşekkür etti. Özgür mevcut tıbbi malzemelerin yanında grubun depremzedeler için Türkiye’ye diyaliz makinaları bağışında da bulunacağını bildirdi.

https://www.turkishjournal.com/2023/02/27/abddeki-turk-ve-musluman-polisler-depremzedeler-icin-tek-yurek-oldu/
https://www.turkishjournal.com/2023/03/09/new-york-belediye-baskani-adamsdan-turk-polislerin-deprem-yardim-calismasina-destek-ziyareti/

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler