23.9 C
New York kenti
Pazar, Haziran 23, 2024

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayını açıkladı: Kılıçdaroğlu

Mutlaka Oku

Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya gelen Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayı ilan edildikten sonra bir açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasında şunları söyledi:

“Sayın Genel Başkanlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Türkiye’nin bütün renklerini aynı sofrada buluşturmak için yola çıktık. Bu sofra Halil İbrahim sofrasıdır. Bizim soframız barışın sofrasıdır. Türkiye’yi bereketli, huzurlu günlere taşımaktır. Allah’ın izniyle bunu hep birlikte başaracağız. Millet İttifakı olarak Türkiye’yi uzlaşı olarak yöneteceğiz. Güçlendirilmiş parlamenter sistemde mutabık kalmış bulunuyoruz. 11 madde sonuçlandı. Parlamenter sisteme geçiş sürecinde Millet İttfakı’na dair diğer partilerimizin sayın başkanları cumhurbaşkanı yardımcısı olacaktır.”

Kılıçdaroğlu daha sonra partisinin genel merkezinde eşi Selvi Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte parti önüne gelen vatandaşlara seslendi.

Kılıçdaroğlu konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Sayın İmamoğlu ve Sayın Yavaş ile bir yola çıktık. Güzel bir gecedeyiz. Huzur içinde yaşamak istiyoruz. Bir adaydan öte bir değişimin temsilcisi olarak karşınızdayım. Ben ve ittifakımız bu ülkeyi akılla, erdemle, liyakatle yönetmeye adayız. Bir seçimi kazanmaktan fazlasına adayım. Gönülleri kazanmaya, korkuları aşmaya, küskünleri barıştırmaya adayım. Sadece ben değil, oy vermeye gidecek olan herkes bu ülkeyi hak ettiği yaşam için değiştirmeye aday. Ben uzun bir yolculuktan geldim. Heybemi bu güzel insanların öyküleriyle doldurdum. Şimdi onlarla birlikte adayım. Bize kader dedikleri bu nizamı değiştirmek istiyoruz. Çaldıkları 418 milyar doları isteyen herkes aday. Sadece bana oy vermeyeceksiniz; kendiniz, sevdikleriniz ve geleceğiniz için oy vereceksiniz. Bu topyekun bir değişimin başlangıcı. Hak ettiğimiz düzeni yeniden kuracağız. Aday ben değilim, aday hepimiziz. Sevgili halkım, eyvallah, başlıyoruz.”

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler