23.9 C
New York kenti
Pazar, Haziran 23, 2024

New Jersey’in ilerici valisi Murphy’nin ekonomik eşitsizliklerin azaltılması mücadelesi

Mutlaka Oku

NEW JERSEY (TURKISH JOURNAL) – New Jersey’in ilerici Demokrat Valisi Phil Murphy, eyalette yayın yapan etnik medya temsilcisi gazetecilere yaptığı açıklamada pandeminden en fazla etkilenen etnik gruplara yönelik “Servet Eşitsizliği Görev Gücü” kurulduğunu bildirerek, bu konudaki mücadelenin devam edeceğini söyledi. Vali Murphy, etnik medyaya reklam desteğinde bulunacağının da sinyalini verdi.

Vali Murphy, Montclair Eyalet Üniversitesi’ndeki “Center for Cooperative Media” tarafından etnik medya üyeleri için düzenlenen bir sanal brifingte, göçmenler ve eyaletteki beyaz Amerikalı olmayan toplulukların da dahil olduğu gruplara yönelik planlarını ve bütçe önceliklerini tartıştı.

Konuşmasının başında “Yönetimimiz New Jersey’nin çeşitliliğinin en büyük gücümüz olduğunu anlıyor” ifadesini kullanan Vali Murphy, New Jersey’deki sistemik eşitsizliklere yönelik planlarına ve bütçe önceliklerine değinirken, bir “Servet Eşitsizliği Görev Gücü”nün kurulduğunun bilgisini verdi.

Sosyal eşitsizlikleri azaltmak için eğitim, yönetiminin konut ve sosyal programlara yapılan yatırımları artırdığını belirten ilerici bir Demokratik politikacı olan Vali Murphy şunları söyledi:

“Son zamanlarda yönetimimiz bir Servet Eşitsizliği Görev Gücü kurdu. Kolluk kuvvetlerinin saflarına daha fazla çeşitlilik getirmek için bir yasama paketi çıkardık. Ve Janae Johnson liderliğindeki Çeşitlilik, Eşitlik Dahil Etme ve Aidiyet Ofisi’ni yeni yarattık, diğer şeylerin yanı sıra ırk ve etnik kökene dayalı eyaletteki eşitsizliği ortadan kaldırmak, siyahi topluluklar ve diğer yetersiz hizmet alan New Jersey’liler için fırsatları genişletmek için.”

Ekonomik programları aracılığıyla, yönetiminin ekonomik uçurumun azaltılması konusunda çalışmaya devam edeceğine söz veren Murphy, “Hem para, hem program, hem de politika ile bu açıkları kararlı bir şekilde azaltmanın yollarını bulmak bizim için ilk günden itibaren merkezi öncelik oldu ve olmaya da devam edecek.” dedi.

Etnik medyaya reklam desteği

New York ve California eyaletlerindeki gibi reklam bütçelerinin bir yüzdesinin etnik medyaya ayrılması konusundaki soruyu cevaplayan Vali Murphy bunu değerlendireceğini belirtti.

Murphy bu açıklamasıyla etnik medyaya reklam desteği verebileceğinin sinyalini verirken, bu konuda şunları kaydetti:

“Mutlaka taahhütte bulunmam, ama bu kesinlikle dikkate alacağım bir şey.” diyerek şunları kaydetti: “Bunun bir kısmını zaten yapıyoruz. Bunu yapmaya çok açığım. İnsanlara ulaşmanın akıllıca bir yolu. Ve açıkçası, ister basılı radyo, ister televizyon ya da dijital olsunlar, diğer büyük medya oynatıcılarından daha hedefli, ayakları yere basıyor.”

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler