2.4 C
New York kenti
Cuma, Aralık 8, 2023

İlk kadın Başkan Yardımcısı Harris’ten, BM’deki ilk konuşmasında kadınlar için mücadele sözü

Mutlaka Oku

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (TURKISH JOURNAL) – ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, Birleşmiş Milletler’de (BM) cinsiyet eşitliği ve kadınların güçlendirilmesi için her yıl düzenlenen Kadının Statüsü Komisyonunun 65’inci oturumuna gönderdiği video mesajında, eşitlik olmadan demokrasi olamayacağını belirterek, kadının statüsü için demokrasi ve eşitlik mücadelesi vereceklerini söyledi.

ABD’nin ilk kadın Başkan Yardımcısı Harris, BM’deki ilk konuşmasını Kadının Statüsü Komisyonunun 65’inci oturumunda yaptı.

Harris konuşmasında, demokrasinin giderek artan bir baskı altında olduğuna değinerek, son 15 yıldır dünya genelinde özgürlüklerdeki azalmanın rahatsız edici boyutlara ulaştığını vurguladı.

Konuşmasında, “Demokrasi, sürekli ihtiyatlı olmayı, sürekli iyileştirmeyi gerektirir. Devam eden bir çalışmadır. Ve bugün, demokrasinin giderek daha büyük bir baskı altında olduğunu biliyoruz ” diyen Harris daha sonra şunları kaydetti:

“Demokrasinin statüsü de temelde kadınların güçlendirilmesine bağlıdır. Sadece kadınların karar alma sürecine dahil edilmemesinin kusurlu bir demokrasinin göstergesi olması nedeniyle değil, aynı zamanda kadınların katılımı demokrasiyi de güçlendirdiği için..”

Biden yönetimi, Washington’un BM Kadın Örgütü ile ortaklığını yeniden canlandıracak

Harris, kadınların ve demokrasilerin güçlendirilmesi için küresel çapta iş birliği yapılması gerektiğine değinirken, Başkan Joe Biden yönetiminin, cinsiyet eşitliği ve kadınların güçlendirilmesi konusunda faaliyetlerde bulunan BM Kadın Örgütü’yle Washington’un ortaklığını yeniden canlandıracağını söyledi.

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler