28.6 C
New York kenti
Cumartesi, Temmuz 13, 2024

Haluk Aydı, New York’ta Moda Dünyasına Damga Vurmaya Hazırlanıyor

Mutlaka Oku

NEW YORK (TURKISH JOURNAL)- Dilek Kaya – Türk saç tasarımcısı ve stilisti Haluk Aydı, 27 yıllık profesyonel iş hayatına birçok yenilik sığdırmış bir isim. Aydı, bundan sonraki çalışmalarında yenilikçi stilini geliştirmek ve Türklerin bu alandaki başarılarının daha fazla dünya tarafından tanınması için New York’a yerleşti.

Aydı, New York’ta başarılı projelerle ilgili görüşmelere başladığını belirterek, “Türklerin hem modern hem de geleneksel bir çizgide nasıl harikalar yaratabildiğini ve bunu modaya olan yansımalarının ne kadar kalıcı başarılara dönüştüğüne hep birlikte şahit olacağız” dedi.

L’Oréal’de 10 yıl boyunca saç tasarımcısı ve stil danışmanı olarak çalışan Aydı, şirketin sponsor olduğu Mercedes-Benz Fashion Week organizasyonunda unutulmaz izler bıraktı. Baş hairstylist olarak saç modasının ve trendlerinin önde gelen bir ismi olarak tanındı. Büyük bir kuaför ekibini koordine ederek, Türkiye’nin moda sektöründe ve tasarımcılar arasında tanınmış bir danışman ve baş hairstylist olarak adını yazdı.

Aydı, özellikle freelance olarak çalıştığı dönemde, Mehtap Eleaidi ve Kith&Kin gibi önde gelen tasarımcıların defilelerinde yüksek sanatsal performans sergileyerek baş saç tasarımcısı olarak büyük takdir kazandı. Saç tasarımındaki eşsiz yetenekleri ve detaylara verdiği önem, her defasında defilelerin mükemmeli hedeflemesine olanak sağladı.

Aydı’nın moda dünyasında ve modacılar arasında profesyonellik ve özveri ile tanınan bir isim olduğu belirtiliyor. Onunla çalışmak, her zaman işin zirvesine ulaşma isteği ve yaratıcı yaklaşımı sayesinde ilham verici bir deneyim olarak nitelendiriliyor. Aydı’nın özellikle L’Oreal’de vermiş olduğu eğitimler de göz önüne alındığında, sosyal platformlarda aranan bir tasarımcı olarak bir çok programa da konuk olma fırsatı oldu.

Modacılara kattığı özgün fikirler ve organizasyon yeteneği, her zaman mükemmel sonuçlar elde edilmesine yardımcı olduğu için, Aydı artık uluslararası pazarda da Türk bir stylist olarak fırsatları değerlendirmeye karar verdi.

Aydı’nın New York’taki hedefleri arasında, uluslararası moda markalarıyla iş birliği yapmak, kendi markasını kurmak ve Türk saç tasarımını dünyaya tanıtmak yer alıyor.

Aydı, New York’ta yeni bir başlangıç yapmaktan heyecan duyduğunu belirterek, “Bu büyük bir meydan okuma olacak ama ben başarmak için elimden geleni yapacağım” dedi.

Aydı’nın New York’taki yolculuğu, Türk moda dünyasının uluslararası alandaki başarısını temsil ediyor. Aydı’nın başarısı, Türk tasarımcıların ve stil danışmanlarının dünya sahnesinde daha fazla yer almasına yardımcı olacak.

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler