4.2 C
New York kenti
Cuma, Aralık 1, 2023

“Tek Dünya: Birlikte Evde” dijital konser dizisinde öne çıkanlar

Mutlaka Oku

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Müzik ve televizyon dünyasının ünlü isimleri, dünyanın büyük bir kısmının koronavirüs salgınından dolayı evine kapandığı günlderde, insanların bir az olsun eğlenceli saatler geçirmeleri ve özellikle de sağlık çalışanlarını onurlandırmak amacıyla, “Tek Dünya: Birlikte Evde” dijital konser dizisinde bir araya geldi.

Sivil toplum örgütü Global Citizens ile Lady Gaga işbirliğinde gerçekleştirilen ve Birleşmiş Milletler’in (BM) ve BM’ye bağlı Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) de desteklediği etkinlik, cumartesi günü başlayıp pazar sabahına kadar devam etti.

YouTube, Facebook ve Twitter’da altı saatlik canlı akışla başlayan ve ABC, CBS ve NBC TV kanallarından iki saat boyunca en çok izlenen saatte yayınlanan etkinliğe katılan yıldızlar arasında, Lady Gaga’yla birlikte, Taylor Swift, Jennifer Lopez, Paul McCartney, Rolling Stones, Elton John, Oprah Winfrey ve Stevie Wonder gibi isimler de yer aldı.

Lady Gaga

Programın küratörlerinden Lady Gaga Frank Sinatra’nın “Gülümseme” eserini seslendirdi.

Stevie Wonder

Programda yer alan ünlü isimlerden biri olan Stevie Wonder, “Lean On Me” parçasını seslendirdi.

Elton John

Elton John, “Ben Hala Ayaktayım” performansının başında, “Bu, 7/24 ön cephede çalışan herkes için,” dedi. Elton John, “Tüm uzmanlığınız, sevginiz, bakımınız, insanlığınız için teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Paul McCartney
Bu arada Paul McCartney, sağlık çalışanlarına yürekten teşekkür ederek “Lady Madonna” şarkısını söyledi.

“Bu gece gerçek kahramanları – dünyanın her yerindeki sağlık bakım çalışanlarımızı kutlayan bu programın bir parçası olmaktan onur duyuyorum” dedi.

McCartney şunları söyledi:

“Liderlerimize, dünyanın dört bir yanındaki sağlık bakım sistemlerini güçlendirmeleri için onlara ihtiyacımız olduğunu söyleyelim, bu bir daha asla olmayacak.”

Taylor Swift

Taylor Swift, annesinin kanserle savaşmasıyla ilgili bir şarkısı “Yakında Daha İyi Olacaksın”ı dünya çapında virüsle mücadele edenler için seslendirdi.

Jimmy Fallon ve Roots

Yayına ev sahipliği yapan Jimmy Fallon The Roots grubu ile birlikte, sağlık çalışanlarının videoları eşliğinde “The Safety Dance” ı seslendirdiler.

Rolling Stones

Rolling Stones, Mick Jagger ve davulcu Charlie Watts kendi evlerinden “İstediğinizi Her Zaman Alamazsınız” performansıyla programda yer aldı.

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez, beyaz ışıklarla sarılmış bir ağacın yanında otururken Barbara Streisand’ın “İnsanlar” ını seslendirdi.

Lopez şarkıdan önceki açıklamasında, “Bu süre boyunca her şeyden çok fark ettiğim bir şey olduğunu biliyorsunuz ve hepimizin birbirine ne kadar ihtiyacı olduğudur” mesajını verdi.

Celine Dion, Andrea Bocelli, Lady Gaga ve John Legend

Etkinlik, Lang Dion’un piyano eşliğinde Celine Dion, Andrea Bocelli, Lady Gaga ve John Legend’in “Pray” performansıyla sona erdi.

Sanatçıların tümü, tıp uzmanları tarafından oluşturulan sosyal mesafe kurallarına bağlı kalarak kendi evlerinden performanslarını sergilediler.

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler