4.2 C
New York kenti
Cuma, Aralık 1, 2023

New York kıyılarında köpek balığı saldırıları görüldü

Mutlaka Oku

NEW YORK (TURKISH JOURNAL)- Dilek Kaya – New York’un popüler plajlarında iki yüzücünün köpekbalıkları tarafından saldırıya uğradığı bildirildi. Saldırılar, Salı günü Long Island kıyılarında meydana geldi.

Yetkililer, sabah saatlerinde insansız hava araçlarıyla yapılan keşiflerde, popüler bir sahil parkının yakınında 50’den fazla kum köpekbalığı tespit edildiğini açıkladılar. Bu bilgiler üzerine plaj geçici olarak kapatıldı ve plajın yeniden açılması için güvenlik önlemleri alındı. Yüzücülere, kıyıya yakın bölgelerde yüzmeleri konusunda uyarı yapıldı.

Bölgedeki yetkililer, geçen yılki köpekbalığı saldırılarının ardından güvenlik önlemlerini artırmışlardı. Suları gözetlemek için daha fazla insansız hava aracı konuşlandırıldı ve devriyeler sıklaştırıldı. Ancak, Salı günkü olaylar bu önlemlere rağmen gerçekleşti. İki saldırı da öğleden sonra 2 civarında gerçekleşti. İlk saldırıda, Quogue Village Plajı’nda göğsüne kadar gelen suda yüzen 47 yaşındaki bir adamın sağ dizinde belirgin bir ısırık hissettiği belirtildi. İkinci saldırıda ise, Fire Island Pines Plajı yakınlarında yüzen 49 yaşındaki bir adamın elinin ısırıldığı bildirildi.

Bu son olaylar, bölgede yaşayanlar ve tatilciler arasında endişe yaratmış durumda. Geçen yaz boyunca Long Island kıyılarında sekiz köpekbalığı saldırısı kaydedildi. Bölge halkı, denizdeki köpekbalığı aktivitelerinin artması nedeniyle dikkatli olmaları konusunda uyarılıyor. Ancak, bazı tatilciler ise doğanın bir parçası olarak bu durumu kabul etmekte ve plajları terk etmeye niyetli değiller. Bölgedeki yetkililer ise güvenlik önlemlerini sürdürerek insanların güvenliğini sağlamak için çaba harcıyorlar.

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler