4.2 C
New York kenti
Cuma, Aralık 1, 2023

New York gece hayatının yıldızı parlayan genç Türk girişimcisi: Barış Köroğlu

Mutlaka Oku

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Genç Türk girişimci Barış Köroğlu, ABD’nin “hiç uyumayan, 24 saat yaşan şehri” olarak bilinen New York’ta şehrin son dönemde gece hayatının en popüler mekanının işletmecisi olurken, bir çok farklı alandaki girişimciliğiyle öne çıkıyor.

Yaptığı işler de iz bırakmayı bilen Köroğlu, New York’ta finans okuduktan sonra New York’ta bir gece kulübü işletmeciliğine geçerek, etkileyici bir kariyerin startını verdi.

Köroğlu’nun kurucusu, CEO’su veya yönetici ortağı olduğu işletmelerden bazıları şöyle sıralanıyor: Alpha Hospitality Group, Victory Hospitality Group, Paradise Club (Edition Time square), The Lullaby, Musica by Ciprani, MadeinItaly Group ve Monochrome Global Venture Capital.

Turkish Journal’a yaptığı açıklamada bu kadar çok farklı sektörle uğraşmanın en sevdiği yanının “çeşitlilik” olduğunu belirten Köroğlu, yeni girişimle gelen “sürekli öğrenme deneyiminden” keyif aldığını söyledi.

14 yıl önce Türkiye’den New York’a taşınan Barış Köroğlu, birkaç yıl sonra bir kulüp yönetmeye başladı. Geçen yıl açtığı, müziği, aydınlatması ve içecekleri ile popüler olan Nightlife Club, New York şehrinin en ünlü kulüplerinden biri haline geldi.

Barış Köroğlu Foto: Goldenhorn Agency/Turkish Journal

Köroğlu, başarısının sırlarını açıklarken, iyi bir gece kulübü yöneticisinin sadece iyi organizasyon becerilerine değil, aynı zamanda sosyokültürel yeteneklere de ihtiyacı olduğunu belirtti.

Bir gece klübündeki yöneticinin, “barmenden güvenlik görevlisine kadar her çalışandan sorumlu” olduğunu belirten Köroğlu, “yöneticinin görevi, tüm personeli organize etmek ve kontrol etmektir.” dedi.

Köroğlu ayrıca, “Yönetici sadece yönetmekten değil, aynı zamanda çalışanlarına örnek olmak ve rol model olmaktan da sorumlu” olduğunun altını çizdi.

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler