28.6 C
New York kenti
Cumartesi, Temmuz 13, 2024

New York’ta düşük gelirli vatandaşlara ücretsiz vantilatör ve klima desteği

Mutlaka Oku

(TURKISH JOURNAL) – Kaan Deniz Erel – Dilek Kaya – New York Eyaleti, düşük gelirli vatandaşlarına yönelik Ev Enerjisi Yardım Programı (HEAP) çerçevesinde Soğutma Yardımı olarak ücretsiz vantilatör ve klima sağlamaya başladı.

Eyalet yönetimi bu programla, özellikle yaz aylarında sıcak havalarda korunmasız gruplar için önemli bir destek sağlamayı amaçlıyor.

Programa katılmak için belirli gelir kriterlerini karşılayan düşük gelirli vatandaşlar için, ihtiyaçlarına göre 800 dolar değerinde bir pencere veya taşınabilir klima veya vantilatör veya 1.000 dolar değerinde bir duvar tipi klima ünitesi alabilecekler.

Bu yardım, özellikle yaşlılar, engelliler, çocuklar ve kronik sağlık sorunları olan bireyler gibi hassas grupların yaz aylarında oluşabilecek sağlık risklerini azaltmayı hedefliyor.

Uygunluk koşulları hakkında daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak isteyenler, New York Geçici ve Engelli Yardım Ofisi’nin web sitesini ziyaret edebilirler. Bu programın, eyaletin sosyal yardım ağının bir parçası olarak düşük gelirli ailelere yönelik somut bir destek sunarak, yazın aşırı sıcaklarında yaşanabilecek olumsuz etkileri en aza indirmeyi hedefledikleri belirtildi.

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler