28.6 C
New York kenti
Cumartesi, Temmuz 13, 2024

Kara Panter’in siyahi yıldızı Boseman, “Siyahilerin Hayatları Değerlidir” eylemlerinin zirve yaptığı dönemde, kariyerinin zirvesinde kansere yeni düştü

Mutlaka Oku

LOS ANGELES (TURKISH JOURNAL) – Bir siyahi süper kahramanlık filmi ‘Black Panther’in (Kara Panter) ünlü siyahi oyuncusu Chadwick Boseman, “Siyahilerin Hayatları Değerlidir” eylemlerinin zirve yaptığı dönemde, kariyerinin zirvesinde 43 yaşında kolon kanserinden hayatını kaybetti.

2019’da, ‘En İyi Özgün Müzik‘, ‘En İyi Kostüm Tasarımı‘ ve ‘En İyi Yapım Tasarımı‘ dallarında üç Oscar alan Kara Panter filminin, 2016’da kanser teşhisi konulan ünlü siyahi oyuncusu Boseman bu amansız hastalığa yeni düştü.

Boseman’a ait sosyal medya hesabından acı haberle ilgili yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Boseman’ın ölümünü bildiriyor olmaktan büyük acı duymaktayız. Black Panther filmindeki Kral T’Challa’yı canlandırması hayatının onuruydu”

ABD’deki efsanevi medeni haklar savunucu Martin Luther King’in konuşmanın tarihi konuşmasının 57. yılı nedeniyle Washington’da büyük bir gösterinin yapıldığı ve Siyahilerin Hayatları Değerli’dir hareketinin eylemlerinin devam ettiği bir dönemde hayatını kaybeden ünlü Boseman, ‘Kral T’Challa’ rolüyle hafızalara kazınırken, Boseman’ın oynadığı Kara Panter, vizyona girdiği 2018’de gişe rekorları ve ödülleriyle birlikte verdiği mesajla öne çıkmıştı.

Boseman Kara Panter dışında, beyzbolun efsane ismi Jackie Robinson’ı canlandırdığı 42, Yüksek Mahkeme yargıcı Thurgood Marshall’ı canlandırdığı Marshall ve ünlü müzisyen James Brown’u canlandırdığı Get On Up adlı filmlerde de başarılı bir performans sergilemişti.

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler