9.3 C
New York kenti
Pazar, Aralık 3, 2023

Erdoğan’a New York’ta Burkino Faso’lu ‘padicab’çi sürprizi

Mutlaka Oku

NEW YORK (GOLDENHORN AJANSI)- ABD’nin New York kentindeki Central Park’ta bisiklet taksiciliği (pedicab) yapan Türklerin “Micheal Jackson” adını taktıkları Burkino Faso’lu pedikcabçi Michael, parkta gezintiye çıkan ve Loed Boathouse restoranında yemek yiyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın masasına kadar yaklaşıp, öz çekim yaptı.

BM’nin 77. Genel Kurul üst-düzey toplantıları nedeniyle New York’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan New York’taki ilk gününde kaldığı Türkevi’nde dinlenirken, öğle yemeği için Central Park’taki Loed Boathouse restoranına gitti.

Türk pedikapçilerle birlikte parkta pedicapçilik yapan Burkino Faso’lu Michael, Cumhurbaşkanının restorandaki masasına kadar yaklaşıp birlikte öz çekim yapmayı başardı. Michael çekim sırasında Erdoğan için “Dünyanın en iyi başkanı budur” ifadesini kullanırken, yanında bulunan BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu pedicab sürücüsünün sözlerine tercüme etiği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da İngilizce “Tanıştığımıza memnun oldum” manasındaki “Nice to meet you” dediği görüldü.

Central Park’ta sıradışı görüntüler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan ve BM Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu’yla birlikte parkta yürüyüşe çıkarken, bir ara banklarda iki büyükelçiyle birlikte oturdu. Bu sırada bir Amerikalının Erdoğan’la tokalaştıktan sonra yanına oturduğu ve “Tahıl anlaşması ve Ukrayna’ya verdiğiniz dronlar için teşekkürler” dediği dikkat çekti. Pedicab kullanıcısı Türkleri de selamlayıp resim çektiren Erdoğan, parka bulunan birçok farklı ülkeden turistle de sohbet edip onlarla birlikte poz verdi. Bu arada, Türk heyeti parkta eşiyle birlikte yürüyen bir kadın hahamın dikkatini çekerken, büyükelçiler Sinirlioğlu ve Mercan, haham ve eşini Erdoğan’la tanıştırdı ve kısa süreli ayakta sohbet ettiler.

Liderlerin Genel Kurul hitabı 20 Eylül’de

Bu arada, BM Genel Kurulu üst-düzey toplantıları, KOVID-19’un neden olduğu iki yıllık kesintiden sonra yeniden liderlerin katılımıyla BM Genel Merkezi’ndeki Genel Kurul salonunda yapılırken, liderler New York’a gelmeye başladılar.

Toplantılar çerçevesindeki liderlerin Genel Kurula hitabı 20 Eylül’de başlayıp, 27 Eylül’de sona ererken, Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 Eylül Salı günü 6. sırada Genel Kurul kürsüsüne çıkarak üye ülke temsilcilerine hitap edecek.

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler