28.6 C
New York kenti
Cumartesi, Temmuz 13, 2024

Rumlar bunu hep yapıyor: Rum lider, BM kürsüsünden Türkiye’yi işgalci, KKTC’yi görüşmelerden kaçan taraf gösterdi

Mutlaka Oku

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (TURKISH JOURNAL)

Kıbrıs Rum Kesimi lideri Dimitris Hristofyas, 67. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’ndaki konuşmasında, Türkiye’yi suçlayan ifadeler kullandı.

BM Kürsüsü’ne sözde tek Kıbrıs devletinin lideri olarak çıkan ve 40 yıldır uyguladıkları çözümsüzlük politikasıyla bugünlere taşınan Kıbrıs sorununda KKTC liderleri Derviş Eroğlu’nu görüşmeden kaçan taraf gibi göstermeye çalıştı ve Türkiye’yi işgal olarak gösterdi. Hristofyas, Eroğlu’nu müzakere masasına oturmaya davet ettiğini belirterek, Türkiye’yi
”savaş gemisi diplomasisi” uygulamakla suçladı.

Rum lider tüm uluslararası toplantılarda dile getirdiği gibi Türkiye’yi işgalci gibi göstermeye çalıştı. Hristofyas konuşmasında şunları söyledi: ”Türkiye Kıbrıs’ı 1974’teki işgalinin üzerinden 38 yıl geçmesine rağmen adanın kuzeyindeki işgalini sürdürüyor, burada güçlü bir askeri kuvvet bulunduruyor ve Türkiye’den yerleşimci getirmeyi sürdürerek ülkemin nüfusunun değiştirme planları uyguluyor. Türkiye insan haklarını ve on binlerce yerinden edilmiş kişinin temel özgürlüklerini ihlal etmeye devam ediyor”

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler