18.7 C
New York kenti
Çarşamba, Eylül 27, 2023

Elon Musk, Twitter’ın Klasik “Kuş” Logosunu “X” Harfiyle Değiştirdi

Mutlaka Oku

Twitter’ın CEO’su ve aynı zamanda SpaceX ve Tesla’nın sahibi olan Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter’ın ikonik “kuş” logosunu “X” harfiyle değiştirerek büyük bir sürprize imza attı.

Musk, Twitter hesabının açıklama bölümüne “X.com” yazarak, “X.com” adresinin artık “twitter.com” adresine yönlendirildiğini duyurdu. Platformun resmi hesabındaki profil fotoğrafı, kuş logosunun yerine “X” harfiyle değiştirilirken, aynı değişiklik Elon Musk’ın kişisel hesabında da görüldü. Ayrıca, “X.com” adresinde de kuş logosunun yerine şimdi X logosu görüntüleniyor.

Bu radikal değişiklikler öncesinde Elon Musk, 23 Temmuz tarihinde yaptığı bir paylaşımda “Bu gece iyi bir X logosu paylaşılırsa, yarın tüm dünyada yayına geçeriz. Bu X gibi.” ifadelerini kullanmıştı.

Geçtiğimiz yılın ekim ayında Twitter’ı satın alan Musk, o tarihten itibaren platformu adım adım dönüştürmüştü. Ancak bu kez yapılan değişiklik, sosyal medya dünyasında büyük bir olay oldu ve kullanıcılar şaşkınlıklarını ve heyecanlarını sosyal medyada dile getirdi.

Bu sürpriz karar, Musk’ın şaşırtıcı ve yenilikçi yaklaşımını yansıtıyor. Hatırlanacağı üzere, daha önce bu yılın başlarında Musk, Twitter’ın logosunu kısa bir süreliğine, kripto para birimi Dogecoin’in köpek logosuyla değiştirmişti ve bu da büyük yankı uyandırmıştı. (AA)

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler