2.4 C
New York kenti
Cuma, Aralık 8, 2023

Yazar Bircan Ünver’den New York’ta kitap tanıtım günü

Mutlaka Oku

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) –  Sivil toplu kuruluşu Light Millenium’un (Işık Binyılı) kurucu Başkanı, yazar Bircan Ünver, Sanatın Labirentleri’nden ve Işık Yolların’da adlı kitapları için New York’ta tanıtım ve imza günü düzenledi.

New York ve İstanbul’da yaşayan, Ünver’in sanat üzerine söyleşiler ve denemelerin yer aldığı 2016 basımlı “Sanat’ın Labirentlerinden”  ile şiir ve şiirsel günceler’in yer aldığı 2017 basımı Işık Yollarında adlı kitapları için New York’ta bir imza ve söyleşi günü gerçekleştirdi.

Manhattan’daki The Benjamin Otel’de ve oldukça samimi bir havada gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar da söz alıp görüşlerini dile getirdiler.

Toplantıda sanat tarihçi Dr. Hande Subaşılar ve iş adamı Sevgin Oktay Ünver’in kitapları ve çalışmalarıyla ilgili bir sunum gerçekleştirirken, yazar Ünver de kitaplarından bazı bölümleri salondakiler için okudu.

Queens Public TV’nin (QPTV)  baştan sona çekim yaptığı etkinliğin sonunda Ünver, okuyucularına kitaplarını imzaladı.

Bircan Ünver

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Türk Sanatları Bölümünü bitirdikten sonra ilk sergi haberlerini Nokta Dergisi’nde yapan Ünver, sanat yazıları ve röportajlarını çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlattı. 1990’da New York’a gelerek Queens Public TV’de yerel prodüksiyonlar yapan ve stüdyo kursları alarak kendini bu alanda geliştiren Ünver, Türkiye’de geçirdiği birkaç yıl süresince En Kutsalı Yaratmak adlı ilk kitabını yayımladı. Ünver, 1999’da New York’a dönerek New School Media Çalışmaları bölümünde lisans üstü eğitimini tamamladı ve yanı yıl The Light Millennium-Işık Binyılı projesini internet üzerinden başlattı.

1992’den bu yana televizyon programları, belgesel ve sanat programları yapan ve yayınlatan Ünver, ABD’de iki festivalde ‘Burhan “Doğançay: Dünyanın Duvarları” projesiyle birincilik ve jüri özel ödülünü kazanırken, ünlü ressam Erol Akyvaş’ın sanatını ele alan “Erol Akyavaş: Doğunun İzleri” belgeseliyle de finale kalmıştı.

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler