3 C
New York kenti
Perşembe, Aralık 7, 2023

NYC Belediye Başkanı Adams’dan “göçmen krizi” çağrısı

Mutlaka Oku

NEW YORK (TURKISH JOURNAL)- Dilek Kaya – New York şehri Belediye Başkanı Eric Adams, şehrin her geçen gün artan göçmen sayısı ile ilgili olarak politika değişikliği çağırısında bulundu.

New York City bu kez Long Island City’de büyük ölçekli bir insani yardım merkezi daha açmayı planlarken, Çarşamba günü göçmenleri taşıyan en az 6 yeni otobüs New York’a geldi.

Belediye Başkanı Yardımcısı Anne Williams-Isom bir basın toplantısında “Şu anda ardına kadar açık bir ön kapı var” dedi.

Şehir, bir yılı aşkın süredir, 2022 baharından bu yana New York City’den geçen 110.000’den fazla göçmeni beslemek, giydirmek ve hatta eğitmek için çabalıyor. Şu anda yaklaşık 60.000 göçmen şehrin bakımında ve yaklaşık 19.000 göçmen çocuk ise koruma altında.

Adams yönetimi, şehrin ihtiyacı olan herkese konut sağlamasını gerektiren barınma hakkı politikasının şehri imkansız bir duruma soktuğunu savunuyor.

Bu politika şu anda Adli Yardım ve devlet ile mahkemede tartışılıyor.

Williams-Isom, “Bir otel odası alacaksınız, okula gideceksiniz, kollarınızı açacaksınız ve biz bunu sevsek de ve bundan o kadar gurur duyuyoruz ki, bunun bir bakıma bize karşı kullanıldığını düşünüyorum” dedi. söz konusu. “Barınma hakkımız olmasaydı yine de insan alırdık diye düşünüyorum ama biraz daha az olacağını düşünüyorum.”

Şehir şu anda Long Island City’deki Austell Place’de 16. büyük ölçekli insani yardım merkezini açıyor.

Belediye hâlâ bu binayı mevzuata uygun hale getirmek için çalışıyor ancak Çarşamba günü 300’den fazla göçmen buraya taşınacak ve alt katlarda inşaat devam edecek.

HPD Komiseri Adolfo Carrión, Jr., “Tam kapasiteyle Austell Place yaklaşık 1000 kişiye hizmet verebilecek ve yalnızca uyumak için güvenli bir yer değil, aynı zamanda gıda, tıbbi bakım ve sosyal hizmet çalışanlarından yardım da sunabilecek” dedi.

Vali Kathy Hochul, şehir yetkililerinin taşradaki ilçeleri göçmenlere ev sahipliği yapmaya zorlama çağrılarına hala direniyor.

Staten Island gibi bazı topluluklar da göçmenlerin kendi bölgelerine taşınmasını protesto ediyor.

Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy ve eski Başkan Yardımcısı Mike Pence gibi Cumhuriyetçiler, Belediye Başkanı Eric Adams’ın federal hükümetin göçmen krizine verdiği tepkiyi protesto etmekte haklı olduğunu söyleyerek durumun üzerine atladılar.

Adams, “Eric’in haklı olduğunu söyleyenleri duyuyorum, ancak söylediklerinizin yarısını seçmeyin, diğer yarısını seçin” diye yanıt verdi. Adams, sözlerine şöyle devam etti “Bu karışıklığı Trump’ın Cumhuriyetçileri yarattı ve bizim bu karışıklığı gerçek göçmenlik reformuyla düzeltmemiz gerekiyor” dedi.

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler