18.7 C
New York kenti
Çarşamba, Eylül 27, 2023

ABD’de UFO’larla ilgili bir komite kurulması talep edildi

Mutlaka Oku

Cumhuriyetçi milletvekilleri Matt Gaetz, Anna Paulina Luna, Tim Burchett ve Demokrat milletvekili Jared Moskowitz, Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy’e bir mektup göndererek UFO’larla ilgili bir komite kurulması talebinde bulundu.

Milletvekilleri, Temsilciler Meclisinde çarşamba günü düzenlenen oturumda 14 yıl istihbarat görevlisi olarak çalışan David Grusch’un “tanımlanamayan hava fenomenleri” (UAP) hakkında ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) Kongre’ye gerekli bilgi vermediği iddiasına atıfta bulundu.

Grusch, Temsilciler Meclisinde düzenlenen oturumda, hükümetin yıllardır tanımlanamayan olgular hakkında enkaz toplama programı yürüttüğünü iddia etmişti. UAP’lerden “insanlara ait olmayan organik canlı bileşenleri” çıktığını öne süren Grusch, ABD’nin “sağlam ve kısmen bozulmamış” uzaylı araçları bulduğunu, hükümetin yıllarca bu konuda halktan bilgi sakladığını savunmuştu.

Milletvekilleri, Grusch’un iddialarını ciddiye aldıklarını ve bu konuda derhal bir soruşturma başlatılması gerektiğini savundu. McCarthy’den UFO’larla ilgili Pentagon’dan bilgi alacak ve bu hususta gerekli yetkileri elinde bulunduracak bir seçilmiş komitenin derhal kurulmasını istedi.

Milletvekilleri, bu meselenin Pentagon ve istihbarat camiasının dürüst olma konusundaki eksikliklerini gösterdiğini ileri sürdü. Kongre’nin bu gibi konularda bilgi sahibi olması gerektiğini vurgulayan milletvekilleri, ilgili komitenin bu konuda önem arz ettiğine işaret etti. (AA)

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler