22.7 C
New York kenti
Pazar, Haziran 23, 2024

New Jersey’de açtığı “Acoustic”le ABD’deki eğlence dünyasına yeni bir soluk getirdi

Mutlaka Oku

NEW YORK – Manhattan’nın önde gelen gece kulüplerinden Babylon’un ortaklarından Türk iş adamı Mehmet Akçetin, New Jersey eyaletinde açtığı Acoustic adlı restoran ve gece kulübüne Türkiye’den getirttiği müzisyenlerle eyaletteki eğlence dünyasına yeni bir soluk getirdi.

ABD’deki Türk iş adamları birçok farklı milletten insanın yaşadığı ülkede, yaptıkları yatırımlarla soydaşlarına iş vererek toplumun daha fazla güçlenip, bir arada olmasına katkı sağlamaya devam ediyorlar.

New Jersey’deki Acoustic ile hem Türkiye’nin güneydoğu lezzetlerini ABD’ye taşıyan, hem de sahne eğlencesiyle müşterilerine çoşkulu gece yaşatan iş insani Mehmet Akçetin, sektörün önemli işletmecileri arasına girdi. 

Sadece hafta sonları hizmet veren Acoustic’in ortaklarından Akçetin, girişimiyle ilgili Turkish Journal’a yaptığı açıklamada, son yıllardaki ekonomik şartlara rağmen, her hafta Türkiye’den ünlü müzisyenleri New Jersey’e getirerek, ABD’de bir ilke imza attığını söyledi.

Akçetin açıklamasında şunları kaydetti:
“Amerika’da birçok milletten insan yaşıyor, Türk lezzetlerine hayranlardı şimdi bizim müziğimiz eğlencemiz için geliyorlar. Bağlamamızı, ud, cümbüş, kanunu dinlemek için gelen birçok yabancı var sahne showları büyük ilgi görüyor. Türk harici mekana sık sık gelen müşteriler arasında Amerikalı, Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan, Ukrayna ve Rus müşteriler Türk müziği için eğlenmeye geliyorlar. Uluslararası bir işletme olduk. Acoustic son bir yılda inanılmaz büyük bir ilgi görmeye başladı, deneyimli çalışanlarımla müşterilerime iyi bir hizmet veriyorum.” 

Aynı şekilde Manhattan’daki Babylon Lounge’ta daha çok Amerikalılar olmak üzere farklı yaş gruplarından müşterilere hizmet verdiklerini belirten Akçetin, “hizmetimizle önce çıkarak Manhattan’da gece hayatının en önemli kulüplerinden biri olduk” ifadesini kullandı.

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler