18.7 C
New York kenti
Çarşamba, Eylül 27, 2023

Meta, Code Llama ile yapay zeka kodlamada yeni bir çağı başlatıyor

Mutlaka Oku

Meta, programcıların daha hızlı ve verimli kod yazmasına yardımcı olacak yeni bir yapay zeka aracı olan Code Llama’yı piyasaya sürdü. Code Llama, metin istemlerini kullanarak kod oluşturabiliyor.

Meta’dan yapılan açıklamada, Code Llama’nın, kodlama işlerinde kamuya açık büyük dil modelleri için son teknoloji bir ürün olduğu ifade edildi. Açıklamada, aracın programcıların daha sağlam, iyi belgelenmiş yazılımlar yazmasına yardımcı olacak bir üretkenlik ve eğitim aracı olarak kullanılma potansiyeline sahip olduğu belirtildi.

Code Llama, hem koddan hem de doğal dil istemlerinden, kod ve kod hakkında doğal dil oluşturabiliyor. Araç ayrıca kod tanımlama ve hata ayıklama için de kullanılabiliyor. Code Llama, Python, C++, Java, Javascript gibi en popüler kodlama dillerinin çoğunu destekliyor.

Meta, Code Llama’yı hem araştırma hem de ticari kullanım için kullanıma sunuyor. Araç, Llama 2 ile aynı topluluk lisansı altında lisanslandırılıyor.

Meta’nın Code Llama’yı piyasaya sürmesi, yapay zekanın kodlama alanındaki kullanımında önemli bir adım olarak görülüyor. Araç, programcıların daha hızlı ve verimli kod yazmasına yardımcı olarak, yazılım geliştirme sürecini hızlandırabilir ve daha verimli hale getirebilir. (AA)

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler