11.5 C
New York kenti
Çarşamba, Eylül 27, 2023

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM zirvesi için New York’ta

Mutlaka Oku

NEW YORK (TURKISH JOURNAL)- Dilek Kaya –  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, beraberindeki heyet ile birlikte Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kuruluna katılmak ve diğer ülke liderleri ile çeşitli temaslarda bulunmak üzere New York’a geldi.

Fotoğraf : Tahsin Güner

New York Başkonsolosluğu’nun da içerisinde bulunduğu Türk Evi’nde vatandaşlar tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve heyeti basın tarafından büyük ilgi ile karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, MİT Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve bazı devlet yetkilileri de beraberinde New York’a geldi.

Güvenlik önlemlerinin üst seviyeye çıkarıldığı New York Türk evi çevresinde zaman zaman trafik durmu noktasına geldi.

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler