23.9 C
New York kenti
Pazar, Haziran 23, 2024

Emine Erdoğan, Türkiye’nin “Sıfır Atık Projesi”ni BM’de dünyaya tanıttı

Mutlaka Oku

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (TURKISH JOURNAL) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 74. Genel Kurulu kapsamında Türkiye’nin BM Daimi Temsilciliğinin öncülüğünde düzenlenen özel panelde Türkiye’nin “Sıfır Atık” tecrübesini anlattı.

Emine Erdoğan, BM 74. Genel Kurulu kapsamında BM’de gerçekleştirilen “Sürdürülebilir Atık ve Kaynak Yönetiminde Problemler ve Çözümler: Sıfır Atık’la İlgili Ulusal Girişimler Neden Önemli?” başlıklı panelin ev sahipliğini yaptı.

Panele Emine Erdoğan’ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın eşi ve Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın eşleri, KKTC, Tayland, Irak, Bulgaristan, Somali, Litvanya, Norveç, Yunanistan ve Fas liderlerinin eşleri ve Ürdün Prensesi Dina Mired ile birlikte BM Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı ve Columbia Üniversitesi Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi Direktörü Profesör Jeffrey Sachs katıldı.

BM Habitat İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif, Prfoesör Sachs, BM Çevre Programı Genel Sekreter Yardımcısı ve New York Ofisi Direktörü Satya S. Tripathi, Dünya Sağlık Örgütü Halk Sağlığı, Sağlığın Çevresel ve Sosyal Belirleyicileri Birimi Direktörü Dr. Maria Neira da panelde birer konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye’nin BM Daimi Temsilciliği’nin öncülüğünde BM’de düzenlenen toplantıda Türkiye’nin “Sıfır Atık” tecrübesini anlatan bir konuşma yaptı.

Toplantının ana konuşmacılarından biri olarak davet edilen BM Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı ve Columbia Üniversitesi Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi Direktörü Profesör Jeffrey Sachs konuşmasında, Başkan Trump’ı sert şekilde eleştirirken, Türkiye’ye hitaben, komşu ülkelerle ve özellikle de Yunanistan ile tarihi mirasın korunması konusunda işbirliği yapılması çağrısında bulundu.

Fotoğraf: Turkish Journal.

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler