28.6 C
New York kenti
Cumartesi, Temmuz 13, 2024

Başkan Biden’dan Önemli Hizmet Adımları!

Mutlaka Oku


WASHINGTON (TURKISH JOURNAL)- Ali Çınar- Başkan Joe Biden, “Önce Halka Vermek: Amerikan Halkı İçin Müşteri Deneyimini ve Hizmet Sunumunu Geliştirmek” adı altında yeni özel kararnamelere imza attı.

Biden’ın imzaladığı kararnamelerle ilgili Beyaz Saray’dan yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi:

“Federal Hükümet her gün milyonlarca insanla etkileşim halinde, insanların hayatlarının en kritik anlarında hayati hizmetler sunar. İster aşı güvenliği bilgilerini araştırın, ister emeklilik yardımı talep edin, sağlık sigortası alın, bir güvenlik kontrol noktasından geçen veya bir çiftlik kredisi başvurusunun durumunu kontrol edin, Amerikalılar, Devlet hizmetlerinin ihtiyaçlarına cevap vermesini bekliyorlar. Ancak çoğu zaman insanlar, bağımlı oldukları hizmetlere erişmek için karmaşık bir Devlet web siteleri, ofisleri ve telefon numaraları ağında gezinmek zorundadır. Biden-Harris Yönetimi, halkının ihtiyaçlarını karşılayan etkili, adil ve hesap verebilir bir Hükümet sağlamaya kararlıdır.”

Başkan Biden, “Demokrasinin hala çalıştığını, hükümetimizin hala çalıştığını ve halkımız için teslim edebileceğini kanıtlamalıyız.” diyerek,devlet bürokrasisinde hantal olan yapının değişmesi için yeni adımlar atacağını açıkladı.

Biden’in imzaladığı kararnamelerde, sunulan hizmetleri modernleştirmeyi, idari yükleri azaltmayı ve basit, sorunsuz ve güvenli bir müşteri deneyimi sağlayabilecek yeni çevrimiçi araç ve teknolojileri denemeyi içerecektir açıklaması yapildi.

Özel Kararname neleri içeriyor?

EMEKLİLİK

65 yaşın üzerinde olan 54,1 milyon Amerikalı ve her yıl Sosyal Güvenlik ödeneği almaya hak kazanan, emeklilik ve sağlık yardımlarını yöneten yaklaşık 4 milyon Amerikalı için:

• Emekliler, süreç boyunca başvurularının durumuyla ilgili güncellemeleri alarak, yardımlarını çevrimiçi olarak talep edebilecekler.

• Medicare alıcıları, ilaçlardan tasarruf edebilmeleri, sağlık bakımlarını yönetebilmeleri, genişletilmiş müşteri destek seçeneklerine (ağ içi eczane bulma aracı dahil) erişebilmeleri ve Sosyal Güvenlik İdaresi’nde akıcı bir kayıt deneyiminin keyfini çıkarabilmeleri için kişiselleştirilmiş çevrimiçi araçlar alacaklardır.

VERGİLERİNİZİ DOSYALAMA VE YÖNETME

Her yıl vergi beyannamesi veren 240 milyon kişi ve işletme ile yardım için IRS’yi arayan 167 milyon kişi için:

• Dosyalayıcılar, müşteri desteği geri aramalarını planlama seçeneğine sahip olarak zaman kazandıracak.

• Dosya sahiplerine, önceki yıl vergi beyannamelerine dayalı otomatik doğrudan mevduat iadeleri, vergi kredisi uygunluk araçları ve genişletilmiş elektronik dosyalama seçenekleri dahil olmak üzere vergilerin ödenmesini kolaylaştıracak yeni çevrimiçi araçlar ve hizmetler sağlanacaktır.

SEYAHAT

Her yıl ABD havaalanlarında seyahat eden günlük 2 milyondan fazla yolcu için:

• Amerikalılar pasaportlarını çevrim içi olarak güvenli bir şekilde yenileyebilecekler, bu da beklemekten ve yazdırmak, postaneye gitmek ve kağıt çek kullanmak için gereken çaba ve maliyetten zaman kazandıracak. Bu yeni çevrimiçi süreç emniyet ve güvenlik içinde yapılacaktır.

• Yeni güvenlik makineleri ve bu süreçleri kolaylaştıran gelişmiş tarama özelliklerine sahip bilgisayarlar gibi teknolojilerin artan kullanımı nedeniyle, yolcular havalimanlarında daha kısa güvenlik ve check-in hatlarına sahip olacak.

• Acil, zamana duyarlı soruları veya endişeleri olan yolcular, ek iletişim kanalları aracılığıyla Ulaştırma Güvenliği İdaresi ile bağlantı kurmayı ve ondan yardım almayı daha kolay bulacaktır.

ORTAÖĞRETİMİN FİNANSMANI

Öğrenci kredilerini yöneten 6 Amerikalıdan 1’i veya yaklaşık 45 milyon kişi için:

• Doğrudan Kredi borçlularının, birden fazla web sitesini ziyaret etmek zorunda kalmadan ve öğrenci kredilerinin farklı yönleri için birden fazla kimlik bilgilerini yönetmek zorunda kalmadan kredilerine başvurabilmeleri, kredilerini yönetebilmeleri ve geri ödeyebilmeleri için StudentAid.gov’da yalnızca tek bir geri ödeme portalında gezinmeleri gerekecektir. .

• Kamu Hizmeti Kredisi Bağışlama adayları, memurlar ve aktif görevli hizmet üyeleri de dahil olmak üzere, programa şu anda olduğundan daha az evrak işi ile ve daha önce Federal hükümete sağladıkları bilgileri içeren formları doldurmak zorunda kalmadan başvurabilecekler.

• Öğrenciler ve borçlular, ortaöğretim sonrası eğitimin tamamlanmasının önündeki ek ekonomik engelleri azaltmak için destekle birleştirmek amacıyla sağlık hizmetleri sübvansiyonları, geniş bant desteği ve gıda yardımı gibi hak kazanabilecekleri diğer faydalar ve hizmetler için ilgili tavsiyeler alabilirler.

İŞİNİZİN FİNANSMANI

İşletmelerini büyütmek için kredi alabilecek 30 milyondan fazla küçük işletme sahibi ve küçük ve aileye ait olan ABD çiftliklerinin %90’ı için:

• Küçük işletme sahipleri, krediler, hibeler ve sertifikalar dahil olmak üzere Küçük İşletme Yönetimi programlarında çağrı merkezi bekleme sürelerinin azaltılması gibi hızlı ve tutarlı hizmet alacaklarını bilerek başvuruda bulunabilecekler çünkü ajans bu deneyimleri ölçülecektir.

• Çiftçiler, dijital araçların desteğiyle Tarım Bakanlığı’ndan kredi başvurusunda bulunabilecek, zamandan tasarruf sağlayacak, gereksiz evrak işlerini azaltacak ve bir ilçe ofisine gereksiz seyahatlerden kaçınabilecek.

KADIN, BEBEK VE ÇOCUKLARIN DESTEKLENMESİ

Çocukların hayatlarının kritik ilk yıllarında anne sağlığı ve beslenme erişimi arayan kadınlar için:

• Daha fazla hasta, deneyimlerini geliştirmek ve daha iyi bakım koordinasyonunu desteklemek için elektronik doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası sağlık kayıtlarına (laboratuar sonuçları, genetik testler, ultrason görüntüleri ve klinik notlar dahil) daha otomatik olarak erişebilecek.

• Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl Medicaid kapsamındaki tüm doğumların %43’ünü gerçekleştiren kadınlar için, perinatal kalite ve hasta bakımı deneyimi de dahil olmak üzere anne sağlığı kalite ölçümü için güçlendirilmiş gereksinimler nedeniyle hastalar daha güvenli ve daha adil bakıma erişebilecek ve Anne sağlığı hizmeti sunumu ve sonuçlarındaki eşitsizlikleri daha iyi belirlemek ve ele almak için önlemler ırk ve etnik kökene göre değerlendirilecektir.

• Amerika Birleşik Devletleri’nde doğan ve Kadınlar, Bebekler ve Çocuklar için Özel Ek Beslenme Programı kapsamında yardım almaya hak kazanan tüm bebeklerin yarısı da dahil olmak üzere 7 milyon kadın ve çocukları, çevrimiçi olarak bakkal alışverişi yapabilecek. aileleri için sağlıklı gıdalara ulaşmanın alternatif yolu.

SAĞLIĞINIZI YÖNETMEK

Tüm Amerikalılar, ihtiyaç duydukları hayati sağlık hizmetlerine ihtiyaç duydukları anda erişebilmelidir. Bu Yürütme Emri kapsamında:

• Hastalar, doktorlarıyla telesağlık kullanma becerisini artıracak, kırsal kesimdeki Amerikalıları, engelli bireyleri veya uzaktan seçeneklerin rahatlığını arayan bireyleri ihtiyaç duydukları sağlık hizmetiyle birleştirecektir.

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ BİR KEZ GÜNCELLEMEK

Her yıl taşınan 30 milyondan fazla kişi ve her yıl adını değiştiren yaklaşık 2 milyon kişi için:

• İkametgahını taşıyan kişiler, Federal Hükümet ile bir defaya mahsus olmak üzere adreslerini güncelleyebilir ve bu bilgilerin başka hangi Federal veya Eyalet kurumlarıyla paylaşılmasını istediklerini seçebilirler.

• Adını değiştirmek isteyen kişiler, Sosyal Güvenlik Kurumu’na şahsen gelmeden, ıslak imza atmadan ve belgelerinin aslını ibraz etmeksizin bu işlemi gerçekleştirebileceklerdir.

YOKSULLUK YAŞAYANLARIN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ AZALTMAK

Kritik güvenlik ağı programlarına güvenen on milyonlarca Amerikalı için:

• Düşük gelirli aileler, zaman kaybına neden olan ve neden olan birden fazla karmaşık süreci yönetmek yerine, gelire uygun bireyleri fazladan evrak gerektirmeden otomatik olarak onaylayan bir süreç olan doğrudan sertifikayı kullanarak, Federal yardımlara daha kolay kaydolabilir ve gelir durumlarını programlar arasında daha kolay yeniden sertifikalandırabilir.

• Birden fazla program arasında gezinenler, “yanlış kapıya yer verilmeyen” bir yaklaşım bekleyebilirler – bir Federal programla etkileşim kurmak, diğer avantajlarla bağlantı kurmalarına yardımcı olabilir ve uygun oldukları kayıt işlemlerini kolaylaştırabilir.

GAZILERIN SAĞLIK VE YARARLARINI YÖNETMEK

Her yıl sivil hayata geçiş yapan 200.000 asker ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 18 milyondan fazla Gazi için:

• Hizmet üyeleri ve gaziler, VA.gov’a ve sağladıkları sağlık hizmetleri ve faydaları hakkındaki bilgilerine erişmek için Login.gov hesaplarını kullanabilecekler ve VA web sitelerinde eski ve mükerrer VA.gov oturum açma seçenekleri kaldırılacak ve mobil uygulamalar.

• Gaziler ve lehtarlar ve onların bakıcıları veya diğer atanmış temsilcileri, VA.gov üzerinde tek, entegre ve tam kapsamlı bir dijital platform ve bir amiral gemisi VA mobil uygulaması aracılığıyla dijital hizmetlere erişebilecek ve böylece VA müşterilerinin sağlık hizmetlerini ve faydalarını çevrimiçi olarak yönetirken ayrı portallar, web siteleri veya mobil uygulamalar kullanın.

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler