22.7 C
New York kenti
Pazar, Haziran 23, 2024

Sonunda Dr. Öz, Pennsylvania’dan Senatör adayı

Mutlaka Oku

NEW YORK (TURKISH JOURNAL)– Uzun süredir Cumhuriyetçi Parti’den siyasete gireceği konuşulan Türk asıllı Amerikalı ünlü cerrah ve televizyon programcısı Dr. Mehmet Öz, Pennsylvania’daki senatör seçimlerine adaylığını açıkladı.

Dr. Öz, eski Başkan Donald Trump’ın desteğini alan Sean Parnell’in geçen hafta adaylığını askıya almasının ardından, Cumhuriyetçi Partinin Pennyslyvania’dan ABD Senatosu adayı oldu.

Adaylığıyla ilgili Twitter hesabından videolu paylaşımda bulunan Öz, “Pensilvanya’da ABD Senatosu için adaylığımı koyuyorum. Çünkü Amerika’nın Washington’daki meseleyi çözmek için muhafazakar bir Cumhuriyetçiye ihtiyacı var. Ülkemizin hastalıklarını iyileştirmek için adım atan birinci sınıf bir cerrah, savaşçı ve sağlık savunucusuyum” ifadelerini kullandı.

Washington Examiner’da kaleme aldığı yazısında COVID-19 salgınıyla müdehalenin başarısız yürütüldüğünü ve siyasetle tıbbın karıştırıldığını belirten Dr. Öz siyasete giriş nedeni şu ifadelerle dile getirdi:

“Hükümetimize ve birbirimize kızgınız. Krizleri geçmiş nesiller kadar etkin yönetemedik. Kovid-19 salgını sırasında siyaset ve tıbbı karıştırdığınızda çözüm yerine siyasetin karşınıza çıktığını gördüm ve işte bu yüzden sorunları çözmemize ve iyileşmemize yardım etmek için ABD Senatosuna aday oluyorum.”

Açıklamasında “Amerika Birleşik Devletleri’nde 750.000’den fazla kişi virüsten öldü, bu da aileler ve topluluklar için yıkıcı bir bedel” ifadesine yeren Dr. Öz şunları kaydetti:

“Bu ölümlerin çoğu önlenebilirdi. COVID-19, hükümetin ve iletişim araçlarını kontrol eden seçkin düşünürlerin tartışmayı askıya almaları için bir bahane oldu. Önde gelen bilim adamlarının muhalif görüşleri alay edildi ve fikirleri yaygınlaştırılamadı. Bunun yerine, hükümet gereksiz acılara neden olan politikaları zorunlu kıldı. Halk, yetkilendirilmek yerine himaye edildi ve yanlış yönlendirildi.”

https://www.turkishjournal.com/2012/05/14/turk-doktor-tamer-seckine-abdden-ellis-adasi-seref-madalyasi/

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler