12.3 C
New York kenti
Çarşamba, Eylül 27, 2023

PayPal, ABD Doları Sabitkoin’i Piyasaya Sürüyor

Mutlaka Oku

PayPal, ABD doları cinsinden bir sabitkoin olan PayPal USD’yi (PYUSD) piyasaya sürdü.

PYUSD, ABD doları mevduatları, hazine bonosu ve benzeri nakit eşdeğerleri tarafından destekleniyor. PYUSD, ABD doları için 1’e 1 oranında kullanılabiliyor. ABD’deki uygun PayPal müşterileri, PYUSD’yi satın alarak, bugünden itibaren PayPal ve uyumlu harici cüzdanlar arasında transfer ve ödeme yapabiliyor, PYUSD ile fon satın alabiliyor ve desteklenen herhangi bir kripto para birimini PYUSD’ye ve PYUSD’den dönüştürebiliyor.

PayPal CEO’su Dan Schulman, dijital para birimlerine geçişin, hem dijital olarak yerli hem de ABD doları gibi itibari para birimine kolayca bağlanan istikrarlı bir enstrüman gerektirdiğini ifade etti. Schulman, PayPal’in yenilik ve uyumluluğa olan bağlılığı ile müşterilerine yeni deneyimler sunmalarına ilişkin geçmiş performansına işaret ederek, bunun PayPal USD aracılığıyla dijital ödemelerin büyümesine katkıda bulunmak için gerekli temeli sağladığını ifade etti.

PayPal’in PYUSD’yi piyasaya sürmesi, kripto para birimlerinin ödemelerde kullanımının yaygınlaşmasına katkıda bulunabilir. PYUSD’nin, PayPal’in 300 milyondan fazla aktif kullanıcısı tarafından kullanılabileceği tahmin ediliyor. (AA)

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler