22.7 C
New York kenti
Pazar, Haziran 23, 2024

Gazap Kuşları’nın yazarı McCullough vefat etti

Mutlaka Oku

Avustalyalı ünlü yazar Collen McCullough (77) eşi ile birlikte yaşadığı Güney Pasifik’teki Norfolk Adası’nda vefat etti.

Bütün dünyada 30 milyondan fazla satan, televizyon disizi ve filmi de yapılan Thorn Birds (Gazap Kuşları) adlı romanın yazarı Colleen McCullough eşi Ric Robinson ile birlikte yaşadığı Güney Pasifik’teki Norfolk Adası’nda 29 Ocak’ta hayata gözlerini yumdu.

Avustralya’da doğan ünlü McCullough, Yale Tıp Fakültesi’nde yaklaşık 10 yıl araştırmacı, öğretim görevisi olarak çalıştı. Sydney’deki Royal North Shore Hastanesi’nin nörofizyoloji bölümünü kurucusu olarak da bilinen McCullough ilk kitabı Tim adlı romanıyla yazarlığa adım atmıştı.

McCullough daha sonra, dünya çapında en çok satan Gazap Kuşları ve aralarında ”Masters of Rome” (Roma’nın Efendileri) ve “Song of Troy” (Bir Truva Şarkısı) serisinin de bulunduğu on roman daha yazarken müzikaller için besteler yaptı.

Collen McCullough 1983 yılında evlendiği eşi Ric Robinson ile tanıştığı ve 30 yıl önce yerleştiği Güney Pasifik’teki Norfolk Adası’nda yaşıyordu.

Bütün dünyada 30 milyondan fazla satan, televizyon disizi ve filmi de yapılan Gazap Kuşları adlı romanın yazarı Colleen McCullough’un, Bir Truva Şarkısı adlı eserinde de Homeros’un insanlık tragedyasını ele almıştı.

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler