4.2 C
New York kenti
Cuma, Aralık 1, 2023

Biden: Oldukça karanlık bir köşeyi dönüyor gibiyiz, Kongre, Covid yardım paketini onaylamalı

Mutlaka Oku

WASHINGTON DC (TURKISH JOURNAL) – Selçuk Acar – Seçilmiş Başkan Joe Biden, Amerikan iş ve işçi çevreleriyle yaptığı bilgilendirme toplantısının ardından “Şu anda, oldukça karanlık bir köşeyi dönüyor gibiyiz” diyerek Kongre’ye derhal ekonomik yadım paketini onaylama çağrısında bulundu.

Seçilmiş Başkan Yardımcısı Kamala Harris ile birlikte, ABD’nin önde gelen firmalarının CEO’ları ve sendika liderleriyle bir sanal bilgilendirme görüşmesi gerçekleştiren Seçilmiş Başkan Biden daha sonra bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda, Biden’den önce konuşan Harris, “Bu seçimi kazandığımız gece de söylediğim gibi, şimdi gerçek işin başladığı zamandır.” ifadesini kullandı.

Toplantıda, iş dünyası ve sendika liderleriyle görüşmesine değinen Biden, “Geldiğimiz durumdan daha güçlü, daha dirençli bir şekilde çıkma fırsatımız olduğunu konuştuk” dedi.

Konuşmasında, önümüzdeki aylarda koronavirüs salgınının daha da kötüye gideceği belirterek, “Şu anda, oldukça karanlık bir köşeyi dönüyor gibiyiz” ifadesini kullanan Biden, Kongre’ye yaptığı çağrıda ekonomik yardım paketinin derhal onaylanmasını istedi.

Biden, “Şu an, Kongre bir araya gelmeli ve ‘HEROES Yasası’ gibi bir ‘Covid yardım paketi’ni geçirmeli,” ifadesini kullanırken, kendi yönetiminde sendikaların gücünün artacağını belirtti.

Biden, Trump’ın seçim yenilgisini kabul etmeyi reddetmesiyle ilgili bir soruya verdiği yanıtta ise “Bunu ülke için daha utanç verici buluyorum, ayrıca göreve başlama gücümü zayıflatıyor” ifadelerini kullanırken, “Başkanın biz 20 Ocak’a gelmeden biraz daha aydınlanacağını umuyorum.” dedi.

Seçilmiş Başkan Biden, ABD’deki salgın ve işsizlik sorunu üzerine yaptığı açıklamada ise, “Başkanın hala golf oynadığı ve bu konuda hiçbir şey yapmadığı fikri benim anlayışımın ötesinde. En azından, onun olumlu bir not almak için gitmek isteyeceğini düşünürsünüz ama on ne yapıyor?” değerlendirmesinde bulundu.

Yazar

- Advertisement -

Daha Fazla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -

Son Eklenenler