Published On: Sat, Jul 17th, 2021

New Jersey’de Yasemin Uyar’ın katil zanlısı cinayetle suçlandı

Share This
Tags

NEW JERSEY (TURKISH JOURNAL) – ABD’nin New Jersey eyaletinde önceki hafta polisin “kaçırma uyarısı”yla kayıp 2 yaşındaki oğluyla birlikte aradığı Yasemin Uyar’ın (24) Tennessee’de öldürüldüğünün ortaya çıkmasının ardından burada yakalanan katil zanlısı Tyler Rios ilk duruşmasında cinayetle suçlandı.

Geçen hafta polisin “kaçırma” alarmıyla oğlunu kaçırmakla suçlanan 27 yaşındaki Rios, bugün online gözaltı duruşmasında, çocuğunun annesi Uyar’ı öldürme iddiasıyla hakim karşısına çıktı.

Union County, New Jersey’deki davada Rios, iki yaşındaki Sebastian Rios’un kaçırılması ve 24 yaşındaki Yasemin Uyar’ın ölümüyle ilgili olarak “birinci derece adam kaçırma” ve “birinci derece cinayet”le suçlandı.

Sebastian Rios’un geçen Cuma günü kreşe gelmemesi ve anne Uyar’ın planlı bir iş vardiyasında işe gitmemesinin ardından yapılan soruşturmada, Rahway Emniyet Müdürlüğü mensupları Uyar’ın evinde sosyal kontrol yapmış, ancak kimse bulunamamıştı. Daha sonra New Jersey Eyalet Polisi “kaçırma” alarmı yayınlamıştı. Tyler Rios Monterey, Tennessee’de oğlu Sebastian Rios’la birlikte yakalanırken, anne Uyar ormanlık alanda ölü olarak bulunmuştu.

Daha Uyar’a yapılan otopside ölüm şeklinin cinayet olduğu ortaya çıktı.

Tyler Rios, New Jersey’e iade edilmek üzere Tennessee’de tutulan Tyler Rios’un daha önce Uyar’a yönelik şiddet geçmişi olduğu ortaya çıkmıştı.

Rios, 2017’de aile içi şiddet suçunu kabul ettiğini ve 88 gün boyunca parmaklıklar ardında kalırken, şartlı tahliyeyle serbest kalmıştı. Ancak Rios’un daha sonra da Uyar’a yönelik tehditlerinin devam ettiği belirtiliyor.

Yetkililer, ek bilgiye sahip olan herkesin 908-403-8271 numaralı telefondan Bölge Savcısı’nı, 908-347-0404 numaralı telefondan Dedektif Richard Acosta’yı veya 732-904-3704 numaralı Rahway Emniyet Müdürlüğü’nden Dedektif Anthony Tilton’a ulaşmak için Johnny Ho ile iletişime geçilmesi talebinde bulunuyor.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>