Published On: Sun, Jul 4th, 2021

Mehmetçik Vakfı ABD’deki Türklerden de vekâleten kurban bağışı kabul edecek

Share This
Tags

ANKARA- Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı, yurt içinden ve yurt dışından vekâleten kurban bağışı kabulüne 21 Haziran’dan itibariyle başladığını bildirdi.

Şehit ve gazi Mehmetçik ailelerine destek amacıyla kurulan Mehmetçik Vakfı, ABD’de yaşayan Türk vatandaşlarından da, vekalet yoluyla kurban bağışı bekliyor.

Vakıf 2021 Yılı Vekâleten Kurban Bağışı Bedelini 1.355 TL, ya da 160 ABD Doları veya 130 Euro olarak açıkladı.

Yurt dışından, Vakıf internet sitesi üzerinden internet alışverişlerine açık kredi kartı ile online bağışa ek olarak, anlaşmalı banka şubelerinden de BIC SWIFT Kodu ve IBAN Numaralarıyla Vakıf internet sitesi www.mehmetcik.org.tr üzerinden bağış yapılabilecek.

1982 yılında kurulan TSK Mehmetçik Vakfı,  Vatan hizmetini yerine getirirken şehit olan veya askerlik görevi esnasında hayatını kaybeden Mehmetçiklerimizin yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklerimizin kendilerine ve evlatlarına bağışçılarımızdan aldığı destekle maddi/manevi yardımda bulunuyor. Vakıf gelir elde etmek amacıyla 1995’ten bu yana vekaleten kurban bağışları kabul etmeye başladı.

https://www.instagram.com/p/CQa_ea6gZMm/?utm_source=ig_web_copy_link

https://twitter.com/MehmetcikVakfi/status/1407305435418402818?s=20

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>