Published On: Thu, Jun 24th, 2021

Fadik Sevin Atasoy’dan normalleşme sonrası New York projeleri

Share This
Tags

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Türk tiyatro ve sinema oyuncusu, yönetmen Fadik Sevin Atasoy, pandemi nedeniyle bir yıl ara verdiği New York projelerine 2022’de kaldığı yerden devam edecek.

Pandeminin ardından hayatın normale döndüğü New York’ta Tribeca Film Festivali’nin izleyerek görüşmelerde bulunan Atasoy, Turkish Journal’a ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Güçlü oyunculuk yeteneğinin yanı sıra Jülyet’in Yolculuğu adlı filmini çekerek yönetmenlik alanında da ciddi projelere imza atmaya başlayan Atasoy açıklamasında, pandeminin ardından New York’ta hayatın normale dönmesinin kültür ve sanatı da olumlu etkilediğini, Tribeca Film Festivali nedeniyle New York’ta bulunduğunu bildirdi.

Pandemi nedeniyle geçen yıl yapılamayan Tribeca Filmi bu sene ilk defa açık havada gerçekleştirilirken, Atasoy, Amerika’nın önde gelen festivallerinden biri olan festivalde gelecek yıl kendi filminin de gösterilmesi için temaslarda bulunduğunu söyledi.

Filmiyle ilgili New York’ta görüşmeleri olduğunu belirten Atasoy, “Filmi yapımcılara izlettim ve güzel geri dönüşler aldım, bunun heyecanı içerisindeyiz” açıklamasında bulundu.

Atasoy, Broadway’in eylül-ekim gibi açılıyor olmasının mutluluk verici olduğunu belirtirken, daha önce Covid-19 nedeniyle Broadway’de planlanan oyununun ertelendiğini ve ertelenen oyunun yeniden sahnelenmesi için de görüşmeler gerçekleştirdiğini ifade etti. 

Tiyatro oyununun önümüzdeki yıl New York’ta “On Broadway”de hayata geçeceğini ifade eden Atasoy, aynı zamanda Jülyet’in Yolculuğuyla da Tribeca Film Festivali’nde yarışmayı planladığını kaydetti.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>