Published On: Fri, Apr 16th, 2021

ABD’de silahlı saldırıda en az 8 kişi hayatını kaybetti

Share This
Tags

INDIANAPOLIS- ABD’nin Indianapolis kentinde, lojistik firması Fedex tesisinde gerçekleştirilen silahlı saldırıda en sekiz kişi öldü, 60 kişi yaralandı.

Indianapolis’taki en son silahlı şiddet olayında, görgü tanıklarına göre Fedex tesisinde bir kişi elindeki hafif makineli tüfekle çevreye ateş açtı.

Indianapolis Metropolitan Polis Departmanı’ndan polis Genae Cook olayın ardından düzenlediği basın toplantısında, olayın bir kişi tarafından gerçekleştirildiğini saldırganın “intihar ettiğini” söyledi. Cook saldırganın kimliği ve saldırının gerçekleştirilme nedeni hakkında bilgi vermedi.

Olayın meydana geldiği tesislerin sahibi lojistik firması Fedex’ten yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Indianapolis havaalanı yakınındaki FedEx Ground tesisimizde yaşanan trajik çekimin farkındayız. FedEx, cuma sabahı erken saatlerde yaptığı açıklamada, güvenlik en büyük önceliğimizdir ve olaydan etkilenen herkesle birlikteyiz. Daha fazla bilgi toplamak için çalışıyoruz ve soruşturma yetkilileriyle işbirliği yapıyoruz.”

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>