Published On: Sun, Mar 21st, 2021

Biden, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi kararına yazılı açıklamayla tepki gösterdi: “Derin hayal kırıklığı ve cesaret kırıcı geri adım”

WASHINGTON (TURKISH JOURNAL) – ABD Başkanı Joe Biden, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Derin hayal kırıklığı ve cesaret kırıcı geri adım” yorumunda bulundu.

ABD Başkanı Biden, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararına, yaptığı yazılı açıklamayla tepki gösterdi.

Beyaz Saray’dan Başkan Joe Biden imzasıyla yapılan sıra dışı açıklamada, Türkiye ve dünya genelinde kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddetin arttığı vurgulanırken, Türkiye’nin sözleşmeyi imzalayan ilk ülke olduğu ve kadınları koruyan anlaşmalardan çekilmek yerine desteklenmesi gerektiğini ifade edildi.

”Cesaret kırıcı geri adım”

Başkan Biden kısa açıklamasında, Türkiye’nin sözleşmeden çekilmesinin “küresel çapta kadına karşı şiddete son vermeyi amaçlayan hareket için cesaret kırıcı bir geri adım” olarak yorumladı.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>