Published On: Fri, Mar 5th, 2021

ABD’deki Türk doktoru Akten, alanında “yılın en iyileri” arasında

Share This
Tags

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – ABD’nin New York kentindeki New York City Woodhull Hastanesi’nde görev yapan Türk nefrolog Dr. Sine Akten “21’in En İyileri” arasına girdi.

Dr. Akten, uzun süredir en iyi doktorları seçmek ve belgelemek için bir kaynak niteliğindeki “LPW-The Leading Physicians of the World” (Dünyanın Önde Gelen Doktorları) adlı kuruluşun New York’taki degerlendirmeleri sonucunda Nefroloji alanında yılın en iyi doktorlarından biri olarak ödüle layık görüldü.

LPW’nin yıl içinde değerlendirip ödül verdiği doktorlar ulusal düzeyde birçok tıp dergilerine de tavsiye ediliyor.

Ödülle ilgili Turkish Journal’a açıklamada bulunan Dr. Akten, duygu ve düşüncelerini şu ifadelerle dile getirdi:

“Mutlu oldum. Yapılan emeklere değiyor. Hasta iletişimi becerilerini artırmak, bu tarz ödüllerin de kolaylıkla alınmasını sağlıyor. Bu nedenle ‘Anlatısal Tıbbın’ önemini bir kez daha kavrıyorum. Columbia Üniversite’sinde eğitimini almak, isabetli bir karar olmuş. Bu konuda yazmaya ve kaliteli hizmet vermeye devam edeceğim.”

Brooklyn’deki Covid-19’lu hasta kabul eden çalıştığı hastanesinde pandemiyle mücadelede görev üstlenen Dr. Akten, 2020 yılında pandemi dönemindeki günlüklerine yer verdiği, Bir Doktorun Korona Güncesi adlı kitabını yayınlanmıştı.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>