Published On: Fri, Dec 11th, 2020

Başkan Trump, Dr. Öz’ü Beyaz Saray Spor, Zindelik ve Beslenme Konseyi’ne aday gösterdi

Share This
Tags

WASHINGTON (TURKISH JOURNAL) – ABD Başkanı Donald Trump giderayak, ünlü Amerikalı Türk cerrah Mehmet Öz’ü Beyaz Saray Spor, Zindelik ve Beslenme Konseyi’nde (The President’s Council on Sports, Fitness, and Nutrition) yer alacak adaylar arasında gösterdi.

Türkiye’ye yatırımları da içeren 2021 savunma bütçe tasarısının Kongre’nin iki kanadında da 3’te 2 çoğunlukla onaylanarak imza için Başkan Trump’a geldiği gün Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, Trump’ın, Spor, Zindelik ve Beslenme Konseyi’ne atamayı düşündüğü isimler arasında ünlü Türk doktor Mehmet Öz’ün de bulunduğu bilgisi yer aldı.

Görevi, 20 Ocak’ta seçilmiş Başkan Joe Biden’a devredecek olan Trump’ın Dr. Öz ile birlikte konseye seçtiği diğer isimler arasında, Mariano Rivera, Misty May-Treanor, Herschel Walker, Bill Belichick, Johnny Damon gibi isimler de yer aldı.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>