Trump’tan sonunda, Biden’in başkanlık geçiş sürecinin başlatılması emri

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – ABD Başkanı Donald Trump sonunda, Genel Hizmetler İdaresi (GSA) yetkilisi Emily Murphy’e ülkenin 46. Başkanı seçilen Joe Biden’in başkanlık geçiş sürecinin başlatılması için emir verdi.

Süreçten sorumlu olan GSA yetkilisi Murphy, seçilmiş başkan Biden’a yönetimin geçiş sürecinin başlatılmasına olduğunu içeren resmi bir yazı gönderdi.

GSA yöneticisi Murphy, Başkanlık Geçiş Yasası uyarınca, Pentagon başta tüm ilgili birimlere gönderdiği yazıda, seçim sonrası kaynak ve hizmetlerin Biden-Harris ekibine sağlamasını istedi.

GSA’nın ilgili resmi yazısının ardından, Biden’ın ekibinin geçiş sürecinde kullanacağı federal fonlara erişimi de sağlanmış oalcak.

Başkan Trump Twitter mesajında GSA’ya ve ekinine geçiş süreci için gerekenin yapılması emrini verdiğini belirtirken şu ifadeleri kullandı:

“GSA’daki Emily Murphy’ye ülkemize bağlılığı ve sadakati nedeniyle teşekkür etmek istiyorum. Taciz edildi, tehdit edildi, istismar edildi. Ailesine veya GSA çalışanlarına böyle bir şey yapıldığını görmek istemem. Davamız GÜÇLÜ ŞEKİLDE devam ediyor. Bu iyi mücadeleyi sürdüreceğiz ve kazanacağımıza inanıyorum. Yine de ülkemizin çıkarı için Emily ve ekibinin ilk aşamada uygulanacak protokollere ilişkin gerekenleri yapmalarını tavsiye ettim. Kendi ekibime de aynı şeyi söyledim”

, ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.