Published On: Sun, Nov 8th, 2020

Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Instagram’da istifasını açıkladı

ANKARA (TURKISH JOURNAL) – Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak Instagram hesabında yaptığı ilginç paylaşımda, istifa ettiğini bildirdi.

Bakan Albayrak’ın istifasını açıkladığı Instangram mesajında, daha önce bilinmeyen bir sağlık sorunundan bahsederken, imla hatalarının yanında ‘at izinin it izine karıştığı’ gibi ifadeler kullandığı dikkat çekti.

Bu arada Albayrak’ın Twitter hesabının da silinmiş olması, bakanın hesaplarının hack’lenmiş olabileceği şüphelerine neden olsa da, istifa talebinin, bizzat Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan geldiği öğrenildi.

Paylaşım teyit edildi

Bir Hazine yetkilisi, bakanın istifa ettiğine yönelik paylaşımının doğru olduğunu teyit ederken, Bloomberg, BBC Türkçe ve Habertürk, bakanlık yetkililerinin istifa haberini doğruladığını bildirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter hesabındaki paylaşımıyla, istifanın kabul edilmemesini istedi.

Bu arada hafta içinde tarihi zirve olan 8.58’i test eden ve benzer seviyelerde haftayı tamamlayan dolar/TL likit işlemlerde, dolar 8.40’a kadar geriledi.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>