Published On: Sat, Oct 24th, 2020

ABD’de yeni bir coronavirüs rekoru; günde 82 bin vaka

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – ABD’deki COVID-19 vaka sayısı pandeminin başlamasından bu yana ülkedeki en yüksek günlük sayı olan 82 bine ulaştı.

ABD Başkanlık seçimlerine 11 gün kala, ülkedeki COVID-19 salgını 224 bin kişinin can alırken, bugüne kadar yaklaşık 8,5 milyon Amerikalı enfekte oldu.

Ülkenin Batı ve Ortabatısındaki bazı hastaneler yeni vakalarla boğuşurken hastanelerde doluluk oranlarında da artış yaşanıyor.

Daha önce 17 Temmuz’da 76 bin 553 ile COVID-19 vaka sayısıyla ülkedeki en yüksek vaka rekorunun kırıldığı ABD’de yeni rekora 23 Ekim Cuma günü 82 bin vaka sayısıyla ulaşıldı.

COVID-19 hastaneye yatış sayısı geçen hafta 38 eyalette artarken, hastaneye kaldırılan kişi sayısı geçen ay yüzde 40 arttığı görülüyor. Son günlerde can kayıplar günlük bini geçerken ve bu sayının daha da yükselmesinden korkuluyor.

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla ülke sıcaklık olarak daha soğuk aylara girilirken, özellikle tatillerde daha fazla insanın içeride kalacağından, vakalardaki artışın devam edeceği tahmin ediliyor. Yaklaşan grip mevsimiyle, yaşanan sağlık krizinin daha da derinleştirmesinden endişe ediliyor.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>