Published On: Thu, Oct 8th, 2020

Başkan Yardımcılığı münazarasının “kahraman”ı beyaz saçlı Pence’in başına konan kara sinek oldu

NEW YORK (TURKISH JOURNAL)- Selçuk Acar – ABD’deki Başkan Yardımcılığı Televizyon Münazarası’na kır saçlı Başkan Yardımcısı Mike Pence’in başına konan kara sinek damgasını vururken, münazara gecesinde Demokratların Başkan Yardımcısı adayı Kamala Harris rakibine göre daha etkili göründü.

Utah’ın Salt Lake City şehrinde yapılan Başkan Yardımcılığı münazarasında, en çok konuşulan, Pence’nin saçına konan kara sinek oldu.

Münazarada Demokrat Parti’nin adayı Harris, bir çok soruyu cevaplamayan Başkan Yardımcısı Pence’e göre “daha başarılı” değerlendirildi.

Gecenin “en cesur”u Başkan Yardımcısı Pence’nin beyaz saçların üzerinde 2 dakikaya yakın kalarak, tüm gözlerin kendisine çevrilmesine neden olan münazaranın davetsiz misafiri kara sinek seçildi.

Sinek adına çok sayıda Twitter hesabı açılırken, sosyal medyadaki paylaşımlarda birbirinden ilginç yorumlar yapıldı.

Karar sinek Biden’in kampanyasına güç kattı

Joe Biden kampanyası da sineği bağış toplama malzemesi yaparak, internet üzerinden sattığı ürünlere sineklik ekledi ve 15 binden fazla sipariş aldı. Biden’in elinde sineklik bulunan resmini paylaştı.

Bu arada Harris, Başkan adayı Biden’la birlikte bugün seçimin kritik eyaletlerinden Arizona’nın Phoenix kentinden “Ulusun Ruhu” adlı otobüs turu başlattı. Televizyondan canlı yayınlanan münazarada tüm gözlerin üzerinde olduğu sırada Pence’nin saçına konmasıyla programın yıldızı olan ve Biden’ın kampanyasına dolaylı destek veren sineğin akıbeti ise bilinmiyor.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>