Beyaz Saray’da güvenlik alarmı; Trump basın toplantısını yarıda bıraktı

WASHINGTON (TURKISH JOURNAL) – ABD Başkanı Donald Trump bir gizli servis elemanının yanına gelerek bir şey söylemesinin ardından basın toplantısını apar topar terketti.

Başkan Trump konuşmasının henüz başındayken, bir gizli servis yetkilisinin kürsüye gelerek Trump’a tam ne olduğu anlaşılmayan bir şeyler söylemesinin hemen ardından Trump, salondan ayrıldı.

Edinilen bilgiye göre Beyaz Saray’nın dışında bir silahlı eylem nedeniyle verilen güvenlik alarmı sonucunda Başkan Trump gizli servis elemanının eşliğinde basın toplantısından ayrıldı.

Olayın ardından Başkan Trump basın toplantısı odasına gelerek yaptığı kısa açıklamada Beyaz Saray dışında çatışma yaşandığını doğruladı.

Trump açıklamasında, “Beyaz Saray’ın dışında bir silahlı olay oldu ve çok iyi kontrol altında görünüyor. Gizli Servis’e her zaman hızlı ve çok etkili işlerini yaptıkları için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Olaya karışan şüphelinin vurulduğu ve hastaneye kaldırıldığı belirtilirken, her şeyin kontrol altında olduğu ve herhangi bir güvenlik tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

,

Leave a Reply

Your email address will not be published.