Published On: Sat, Jun 20th, 2020

New York’taki Türk restoran işletmecisi Erdem, yeni döneme özel kutlamayla başladı

Share This
Tags

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Eren Abdullahoğlu– New York’un seçkin bölgelerinde restoran işletmeciliği yapan Türk iş adamı Zeynel Erdem, uzun süre kapalı kalan restoranlarını açarken, coronavirüsü sonrası yeni döneme Southampton’daki “75 Main” adlı restoranında bölgenin önde gelen isimleriyle birlikte basın toplantısı ve özel bir kutlamaya başladı.

New York şehrine iki saatlik uzaklıktaki varlıklı ailelerin gözde bölgesi Southampton’da yazlıkçılar Covid-19 salgını nedeniyle sezona bu yıl sakin bir açılışla girerken, Türk işletmeci Erdem sahibi olduğu bölgenin prestijli restoranlarından “75 Main”de özel bir kutlama düzenledi. Genç Türk iş adamı Erdem, restoranını bir basın toplantısı ve özel kutlamayala yeni döneme açtı.

Yeni dönemle ilgili açıklamada bulunan Southampton’un tanınan restoran işletmecisi Erdem şunları söyledi:

“75 Main” ile birlikte Blue Mar adlı restoranın da sahibi olan Türk işletmeci Erdem, “Uzun süredir Corona’dan dolayı kapalı olan yazlık restaurantlarımı halka açtığım için bugün çok mutluyum. Bu bölgede halen bazı restaurantlar kapalı, ben bu bölgede öncülük yapıp ilk adımımı atarak mekanımı halka açtım. Her zaman mesafe sınırı koyarak masaları dışarı koydum. Ben ve ekibim gelen müşterimize daha mesafeli, titiz ve hijyen yaklaşarak hizmet veriyoruz. Bu bölgede dükkan kiraları oldukça yüksek ki mekana farklı kira ödediğim için mecburen mekanlarımı açmak zorunda kaldım. Müşterilerim ise bu durumdan gayet memnunlar. Hiç kimseden şikayet olmadı. Herkes bu çalışmalarımdan dolayı destekledi”

75 Main’in açılış törenine katılan isimler arasında, Southampton Kasaba Yöneticisi Jay Schneiderman, Southampton Mütevelli Heyeti Üyesi Kimberly Allan, Suffolk County Meclis Üyesi Bridget Fleming, Suffolk County Mütevelli Heyeti Üyesi Andrew Pilaro, Douglas Elliman CEO’su Dotti Herman gibi bölgenin önde gelen isimleri de yer aldı.

Corona döneminde evlerinde kapanan aileler yavaş yavaş yazlık evlerine dönmenin sevincini yaşarken, yazlıkçılar havaların ısınması ile birlikte yakın dostlarıyla bir araya gelmek için buluştukları yerin adresi bu yaz da 75 Main olması bekleniyor.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>