Başkan Trump ANTIFA’yı terörist örgüt ilan edeceğini açıkladı

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Başkan Donald Trump, “Anti-Faşizm Hareketi”ni (ANTIFA) terörist örgüt ilan edileceğini açıkladı.

Başkan Trump daha önce başkanlığının ilk yılında 2017’de, Virginia eyaletinin Charlottesville kentinde “Sağı Birleştirin” protestosu için sokaklara çıkan ırkçı gruplarla, bu gruplara karşı duran anti-faşist gruplar arasındaki çatışmaların ardından yaptığı açıklamasında Charlottesville’de neo-Nazi ırkçı grupların düzenlediği yürüyüş ile onlara karşı sokağa çıkan anti-faşist grupları bir tutarak, “iki tarafın da suçlu olduğunu” belirtmişti.

Bu arada bu isimde bir örgütün varlığı tartışılırken, Başkan Trump ülkede yaşanan en son ırkçılık ve polis şiddeti karşıtı protestolardan siyasi rant çıkarma peşinde olmakla suçlanıyor.

ANTIFA, aşırı sağ ile militan düzeyinde savaşan, Faşizm karşıtı ve toplumsal devrim yanlısı radikal solcu siyasi görüş olarak açıklanabilir. Polisin ve devletin beyazların üstünlüğü üzerinden baskılara karşı duran komünist, anarşistler olarak bilinen bu grup en son Charlottesville’de faşizme karşı birlikte mücadeleyi savunmuşlardı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.