Başkan Trump Covid-19’dan korunmak için hidroksiklorokin ve Zinc aldığını açıkladı

WASHINGTON (TURKISH JOURNAL) – ABD Başkanı Donald Trump, coronavirüsünden korunmak için sıtma için kullanılan hidroksiklorokin ve Zinc adlı ilaçları aldığını açıkladı.

Başkan Trump pazartesi günü yaptığı açıklamasında yeni tip coronavirüsü COVID-19 salgınınından korunmak için sıtma ilacı olarak kullanılan hidroksiklorokin aldığını açıkladı.

Sık sık test olan ve test sonucunda virüsü taşımadığı bilinen Başkan Trump “Bir bir buçuk haftadır her gün” hidroksiklorokin ve Zinc adlı ilaçlarını aldığını bildirdi. Beyaz Saray doktorunun ilacı kendisine tavsiye etmediğini belirten Trump yine de ilacı doktorundan istediğini söyledi.

Açıklamasında “Ben almaya başladım, çünkü bence iyi” diyen Trump, “Çok güzel hikayeler duydum. Size söyleyebileceğim tek şey şu ana kadar iyi görünüyorum” ifadelerini kullandı.

Bu arada New York’ta yaklaşık 1.400 hastayı içeren iki büyük gözlemsel çalışma sonucunda hastaların yakın zamanda hidroksiklorokinden büyük bir fayda görmediği belirtildi.

Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) de Trump’ın kullandığı ilaç kombinasyonuna karşı, salgına yakalanmayanların ilacı kullanmaları halinde, kalp ve ritim problemlerine neden olabileceği uyarısında bulundu.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.