New York’ta salgının eğrisi düz gitmeye başladı

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – ABD’deki coronavirüsünün merkez üssü olan New York’ta can kaybı ve vaka sayısı artış eğrisinin düz gitmeye başlaması, salgının geleceğiyle ilgili ileriye yönelik olumlu sinyal olarak kabul ediliyor.

New York, New Jersey ve Connecticut’da yetkililer salgının zirvesine ulaşılmış olabileceği ve bu konuda işaretlerin olduğunu dile getiriyorlar.

New York eyaletinde son üç gün ölüm oranları düz bir eğride seyretmeye başlayıp çok az da olsa bir azalış gösterirken, New York kentinde hastaneye kaldırılanların artış hızında da yüzde 10’luk bir azalış görülüyor.

New York Valisi Andrew Cuomo da önceki günkü açıklamasında virüsün zirveye yakın olduğunu belirtirken, can kayıplarında artışın durduğunu ve az da bir azalış görüldüğünü bildirmişti. Ancak Vali Cuomo “tekrar yükseleceğini göreceksiniz” ‘fadesini kullanarak, bu konuda dikkatli olmak gerektiği uyarısında bulundu.

Bu arada, New Jersey Valisi Phil Murphy de Başkan Donald Trump’ın pazartesi günü New York ile New Jersey arasındaki Hudson nehrinde New York sahiline demirleyen 1000 yataklı askeri hastane gemisinin New Jersey’den gelecek coronavirüs vakalarına da bakacağını açıkladı.

,

Leave a Reply

Your email address will not be published.