Published On: Tue, Mar 3rd, 2020

ABD’de hortum felaketi

Share This
Tags

NASHVILLE (TURKISH JOURNAL) – ABD’nin Tennessee eyaletinde hortum en az 19 kişi hayatını kaybetti.

Tennessee Olağanüstü Hal İdaresi Sözcülüğünün konuyla ilgili açıklamasında, eyaletin iç kesimlerinde etkili olan hortumda en az 19 kişinin yaşamını yitirdiğini bildirdi.

ABD Başkanlık seçimleri öncesinde gerçekleştirilen 3 Mart Salı (Süper Salı) ön seçimlerinin yapılacağı 14 eyaletten biri olan Tennessee’nin Nashville kentinde 40 bina yıkılmasına neden olan kasırganın Demokrat Parti’nin iddialı başkan aday adayı Bernie Sanders’in seçim miting alanına da zarar verdiği kaydedildi.

Tennessee Valisi Bill Lee gazetecilere yaptığı açıklamada ölümlerin aralarında Nashville’in de olduğu 4 farklı yönetim bölgesindeki (county) kentlerde meydana geldiğini ve bir çok kişiden de haber alınamadığını (kayıp) bildirdi.

ABD Başkanı Donald Trump da attığı twitter mesajında, “Dualar, Tennessee’deki yıkıcı kasırgalardan etkilenen herkes için. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz. Federal Hükümet, bu zor zaman boyunca her şekilde sizinle birlikte.” ifadelerini kullandı.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>