Published On: Sun, Mar 1st, 2020

Trump: Erdoğan’la çok görüşüyoruz, Patriot’u da konuşuyoruz

Share This
Tags

WASHINGTON (TURKISH JOURNAL)- ABD Başkanı Donald Trump Türkiye’nin ABD’den Patriot savunma sistemi talebiyle ilgili ‘Erdoğan’la çok görüşüyoruz. Tam olarak bahsettiğin bu konuyu da konuşuyoruz’ dedi.

Beyaz Saray’da gazetecilern sorularını yanıtlayan ABD Başkanı Trump, NTV muhabiri Hüseyin Günay’ın Patriot füze sistemleriyle ilgili sorusuna verdiği yanıtta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Patriot füze sistemleri konusunu konuştuklarını bildirdi.

Trump yanıtında, ‘Erdoğan’la çok görüşüyoruz. Tam olarak bahsettiğin bu konuyu da konuşuyoruz’ ifadesini kullandı.

Bu açıklama öncesinde ABD Dışişleri Bakanı Pompeo ile Katar’da bir araya gelen Türk Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu burada yaptığı açıklamada, “Şu anda hava savunma sistemine ihtiyacımız var. ABD’nin Patriot’ları daha önce Gaziantep’te vardı. Bunları tekrar gönderebilirler. Özellikle NATO müttefiki olan Türkiye’nin müttefikleri tarafından desteklenmesi gerekiyor. Biz gerekeni yapıyoruz ama NATO’nun kuruluş amacı, ayakta kalma sebebi budur” ifadelerini kullanmıştı.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>