Published On: Thu, Feb 14th, 2019

Azerbaycanlı modacı Rufat Ismayil, manken Tülin Şahin’le NYFW’e damgasını vurdu

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – Selçuk Acar – Azerbaycanlı Türk modacı Rufat Ismayil ve Türk manken Tülin Şahin New York Moda Haftası (NYFW) Sonbahar 2019 sezonununa, haftanın son günündeki yoğun ilgi gören görkemli defileyle damgasını vurdu.

Önceki yıl olduğu gibi bu yıl da sosyal içerikli yardım defileleriyle birlikte, Trump ve sistem karşıtı sunumlarıyla öne çıkan New York’taki moda şöleni sona erdi.

Son yıllarda, New York’taki sanat açık artırmalarında Ortadoğulu ve Asyalı ağırlığı, moda dünyasında da görülmeye devam ederken son yılların başarılı modacısı Rufat İsmayil New York Moda Haftası’nda ikinci defilesini gerçekleştirdi.

Defilelerde, Asyalı ve Asyalı Amerikalı tasarımcıların ağırlığı dikkat çekerken, Tülin Şahin’in baş manken olduğu,  Ismayil’in defilesi dünyanın bir çok yerinden gelen modaseverlerden gördüğü ilgi ve görkemiyle uluslararası bir başarıya imza attı.

Doğu ve Batı arasındaki kavşaklarda, şaşırtıcı ve benzersiz bir ilham karışımınının kendini gösterdiği, kozmopolit bir kontrast kenti olarak görülen İstanbul’u kendine merkez seçen Azerbaycanlı tasarımcı Rufat İsmayel’in çağdaş klasik tarzdaki Affair defilesi, Türkiye’nin uluslararası üne sahip mankeni Tülin Şahin’in baş manken olarak çıktığı sunumla, New York Moda Haftası’a damgasını vurdu.

Hollywood’un en yeni etiketlerinden biri haline gelen Rufat İsmayil’in Afffair’nin, New York’taki Sonbahar 2019  kreasyonu, ihtiraslı, güçlendirici ve kadınsı bir koleksiyondan oluştu.

Tülin Şahin baş manken olarak defilenin başında iki parçadan oluşan saten zümrüt pileli etek ve bocuklu bombardıman ceketiyle sofistike okul kızını canlandırdı.

Koleksiyonun çoğunluğunu titiz siyah dantel ve organze kumaşlara sahip tasarımlar oluştursa da, zümrüt yeşili saten, gür gümüş kadife, altın şifon ve saten katmanları podyumda zengin bir renk paletine neden oldu.

Tülin Şahin’in sergildeği Ismayil’in defiledeki final parçası, geçen pazar Grammy Ödül gecesinde Ashanti’nin giydiği tasarım oldu.

New York Moda Haftası’nı Asyalı modacılar domine etti

Türk modacı Akkaya 3. kez New York Moda haftasında

Genç Türk tasarımcılar New York Moda Haftasında

New York Moda Haftası’nın kıdemli ismi Basso’nun yeni teması: New York City Kızı ve Özgürlük

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>