Genç Türk tasarımcılar New York Moda Haftasında

NEW YORK (TURKISH JOURNAL) – New York Moda Haftası’na katılan genç Türk tasarımcılar, koleksiyonlarını küresel moda sahnesinde sunarken, çağdaş tasarımlarıyla göz doldurlar.

New York Moda Haftası, Hakan Akkaya’nın defilesinin ardından, Buket Özkalfalar, Barut Gökhan İldeniz, Ece Kavran ve Fırat Neziroğlu’nda oluşan 4 genç tasarımcıyı “Türk tasarımcılar” (Turkish Designers) adıyla karma defilede ağırladı.

Ünlü model Didem Soydan’ın baş manken olarak podyuma çıktığı, koreografisini Uğurhan Akdeniz’in ve moda direktörlüğünü de Anıl Can üstlendiği defilenin defile, Ticaret Bakanlığı desteğiyle Türkiye Tanıtım Grubu iş birliğiyle gerçekleştirildi.

Kar yağışı ve soğuk havaya rağmen dolu bir salonu doldurmayı başaran Türk tasarımcılar farklı tasarımlarıyla göz doldurlar.

Defilede Gökhan İldeniz ‘Anadolu’ adını verdiği 12 parçalık koleksiyonda Anadolu Yörükleri’nden esinlenirken, Çoban Kepeneği koleksiyonun öne çıkan parçası oldu.

Buket Özkalfalar da 26 parçadan oluşan ‘Street Couture’ koleksiyonunda ayna aksesuarlar ile birlikte, ipek, tafta, saten kumaşlar drape teknikleriyle yapılmış tasarımlarını sundu.

Fırat Neziroğlu ise ‘Yen’ adını verdiği 12 tasarım 56 parçadan oluşan koleksiyonunu geleneksel Anadolu tezgahlarında Uşak’ta 15 ünde elde dokunan kumaşlarla tasarladı.

Ece Kavran dadefilesinde, ‘URUN’ adıyla tamamı elle dikilen 10 parçalık koleksiyonunu sunarken, tasarımlarında demir strüktürler ve materyaller kullandı.

Azerbaycanlı modacı Rufat Ismayil, manken Tülin Şahin’le NYFW’e damgasını vurdu

Türk modacı Akkaya 3. kez New York Moda haftasında

New York Moda Haftası’nı Asyalı modacılar domine etti

, , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published.